#TurystycznyCzwartek – Jaśkowa Dolina – Alkpaki & Lawenda

W piątym odcinku serii #TurystycznyCzwartek Arek wraz z Tolą AKWENolą wybrali się do Mielna, nie do tego znajdującego się nad morzem ale do tego położonego na skraju gminy Czerwonak. Tam, przy ulicy Sarniej 9 znajduje się miejsce wyjątkowe – Jaśkowa Dolina – Alpaki & Lawenda. Po samej już nazwie możecie wnioskować co ta przestrzeń oferuje. Gospodarzem Jaśkowej Doliny jest Pan Paweł z rodziną. Alpaki i Lawenda to ich dwie miłości, którymi postanowili dzielić się z odwiedzającymi gośćmi.

W okresie od 10 czerwca do końca lipca na terenie gospodarstwa możecie podziwiać w pełni kwitnącą lawendę. Jeśli wybierzecie się w tym terminie możecie usiąść na leżakach i delektować się jej widokiem i zapachem. Przy okazji możecie wykonać sobie piękne pamiątkowe zdjęcia.

Pomówmy trochę o mieszkańcach Jaśkowej Doliny… alpakach. Mieszka ich tam siedem, a w zasadzie siedmiu, bo to sami chłopacy. Dyzio, Ringo, Tofii, Ramon, Fart, Hiszpan i Adaś.

 

Alpaka to cudowny zwierzak, z rodziny wielbłądowatych, podobny do lamy i często z nią mylony. Jak powiedział Pan Paweł “są łatwe do kochania”. Jeśli chodzi jednak o codzienną opiekę są dosyć wymagające przez wzgląd na swoją delikatność. Na szkolenie przygotowujące do prowadzenia gospodarstwa z alpakami, rodzina Pana Pawła poświęciła 11 miesięcy.

 

Alpaki najbardziej lubią jeść a ich ulubionym przysmakiem jest… marchewka!

W Jaśkowej Dolinie funkcjonuje także sklepik z pamiątkami. Możecie zakupić tam włóczkę z wełny alpak, mydełka lawendowe, portrety alpak wykonane przez syna Pana Pawła, magnesy alpakami czy lawendowy olejek eteryczny.

Aby dostać się do Jaśkowej Doliny należy skontaktować się wcześniej z właścicielami. Możecie to zrobić dwojako: za pośrednictwem ich strony na facebooku (https://www.facebook.com/jaskowadolinaalpaki) lub telefonicznie (tel. 515 124 800). Z oferty możecie skorzystać indywidualnie lub grupowo (składy mniejsze lub większe).

Skip to content