Search
Close this search box.
zacumuj swój kajak i korzystaj z natury

Przystań kajakowa w Owińskach

Adres obiektu

ul. Cysterek, 62-005 Owińska

Czynne od 1 kwietnia do 31 października

całodobowo

Informacje o obiekcie

Przystań Owińska znajduje się na 229 km Warty, na wysokości ul. Cysterek w Owińskach i oddalona jest o około 5 kilometrów od przystani AKWEN Marina w Czerwonaku.

W sezonie od kwietnia do października przystań będzie wyposażona w pomost pływający z desek impregnowanych o długości 18 m, dostosowany do cumowania małych jednostek pływających, a na brzegu wykonano ślizg ułatwiający wyciąganie kajaków z rzeki. 

Wykonano drogi dojazdowe do pomostu, zamontowano oświetlenie parkowe typu LED – 9 latarni oraz monitoring wizyjny – 8 kamer. Umocniono brzeg rzeki materacem faszynowym.

Wyposażenie Przystani OWIŃSKA:

28 lipca została oficjalnie otwarta kładka pieszo-rowerowa łącząca gminę Czerwonak z Poznaniem, wybudowana w bezpośrednim sąsiedztwie Przystani Owińska. 8 sierpnia miał miejsce bieg charytatywny Kładka Run, którego uczestnicy pokonywali trasę od Przystani aż do końca mostu. 2 września na kładce odbył się koncert i pokaz laserowy w ramach wydarzenia Muzyczne Owińska. Dzięki kładce pieszo-rowerowej Przystań Owińska zyskała nową jakość.

Skip to content