Kopia Kopia czerwonak cross duathlon(2)
Prace nad KALENDARZEM WYDARZEŃ 2021 trwały od września ubiegłego roku. Analizowaliśmy frekwencję akwenowych imprez na przestrzeni kilku lat (oceniając tym samym cykl ich życia), przyglądaliśmy się angażowanym na ich organizację budżetom, szukaliśmy nowych, atrakcyjnych – naszym zdaniem – propozycji. A wszystko to w cieniu epidemii, zmieniających się bezustannie obostrzeń i wątpliwości – co w ogóle uda się w 2021 roku zorganizować? Istotne były również terminy imprez planowanych przez ościenne gminy. Ostatnia, kluczowa, rzecz, to kwestia pozyskiwania zewnętrznych środków umożliwiających lepszą na wielu płaszczyznach organizację wydarzeń. Doskonale wiecie, że epidemia uderzyła i cały czas uderza w naszą branżę bardzo dotkliwie. I nie oszczędza innych. Udało się jednak zdobyć dofinansowanie dla większej części projektów, a cały czas walczymy o więcej. Dziękujemy naszym partnerom, że pomimo ciężkich czasów są razem z nami. Poznacie ich wkrótce.
 
Praca nad kalendarzem, to nie tyle erupcja naszej kreatywności, co przede wszystkim konieczność dokonywania bardzo trudnych wyborów: rezygnacji ze sprawdzonych formatów, podjęcia ryzyka związanego z wprowadzaniem nowości i wreszcie – żonglerki terminami w reakcji na zmieniającą się z tygodnia na tydzień rzeczywistość.
 
Kalendarz AKWEN 2021 jest wypadkową tych wszystkich czynników. W tym roku postawiliśmy na wydarzenia, których skala da nam szansę sprostania wymaganiom związanym z sytuacją epidemiczną, a także pozwoli na uzyskanie stosownych zgód (czasem trzeba występować o nie z półrocznym wyprzedzaniem). Być może w kolejnych latach powrócimy do imprez, które nie znalazły się w kalendarzu, być może wprowadzimy też kolejne nowości (na przykład SwimRun, o którym myślimy od półtora roku).
 
Nie mamy wątpliwości, że spośród przedstawionych propozycji wybierzecie dla siebie coś atrakcyjnego.
 
Przepisy nie pozwalają nam na zorganizowanie planowanego na 16 lutego pierwszego w tym roku wydarzenia – Bolechowo na Sportowo, czyli Aktywny Czerwonak Nocą. Przewidzieliśmy jednak taką ewentualność i w kalendarzu znalazł się termin alternatywny: 3 sierpnia.
 
Nie zobaczymy się również z Paniami w Strefie Kobiet 5 marca. Strefę przeniesiemy na wrzesień, a dokładną datę podamy w późniejszym terminie.
 

Pytania? Wątpliwości?

 
Dzwońcie, piszcie do Arkadiusza Bednarka, kierownika ds. sportu, turystyki i rekreacji:
tel. 514 040 587, e.mail: a.bednarek@akwenczerwonak.pl