grupa dzieci i młodziezy na rolkach na skateparku w Koziegłowach

Skatepark w Koziegłowach

Nowoczesny obiekt sportowy w postaci betonowej niecki o powierzchni 638 m2 tzw. bowl z rollin’ami oraz z funboxem i po części wykończony copingami do jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach typu bmx i mtb. Skatepark wyposażony jest m.in. w urządzenia typu funbox i grindbox, poręcz przeznaczoną do wykonywania ślizgów oraz dwie ściany typu wallride. Obiekt został oddany do użytku w drugiej połowie września 2020 roku.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych całości inwestycji, dofinansowanie ze środków EFFROW 381.633,00 zł. Więcej o inwestycji.

Kodeks zachowania na skateparku

Jak poruszać się po skateparku, by ograniczyć ryzyko wypadku? Oto podstawowe zasady:
1. Bądź uważny. Skatepark to nie plac zabaw. Jest jak ulica, gdzie obowiązują podobne zasady: zanim włączysz się w ruch – popatrz w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i przed siebie. Ruszasz dopiero wtedy, gdy droga jest wolna.
2. Czekając na swoją kolej – zachowaj bezpieczną odległość od krawędzi niecki czy przeszkody (60-100 cm).
3. Staraj się zachowywać główne linie poruszania się po skateparku. Nie „zygzakuj”, bo grozi to kolizją.
4. Nie zajeżdżaj drogi kolegom i koleżankom. To częste zwłaszcza u „skooterowców” (jeżdżących na hulajnogach).
5. Ostrzegaj, że jedziesz.
6. Nie siedź, nie jedz, nie odpoczywaj na przeszkodach.
7. Kaski na głowach, ochraniacze na kolanach i łokciach – to bezwzględny wymóg.
8. Zachowaj kulturę: nie przeklinaj, nie śmieć, nie hejtuj. Pomagaj młodszym.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom skatepark w Koziegłowach będzie miejscem możliwie bezpiecznym. Na koniec jeszcze apel do rodziców, by nie pozostawiali na skateparku bez opieki dzieci poniżej szóstego roku życia. Skejtujcie z głową!

Galeria

Skip to content