Search
Close this search box.
,

Otwarcie labiryntu – relacja

dziecko stoi przy krasnalu w labiryncie

Gmina Czerwonak ma kolejną atrakcję turystyczną. To zielony labirynt, który powstał tuż obok kąpieliska AKWEN Tropicana w Owińskach.

Lokalizacja nie jest przypadkowa. – To piękne miejsce, tuż obok Puszczy Zielonka i zależało nam na tym, aby jeszcze bardziej je uatrakcyjnić. Dlatego na 20-arowym obszarze zasadziliśmy około dwóch tysięcy drzewek, których układ stworzył ponad 900 metrów zawiłych ścieżek – mówi Piotr Stańczak, dyrektor Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku, administrator obiektu.

Na odwiedzających oprócz samego labiryntu czekały inne ciekawe atrakcje, głównie o charakterze edukacyjnym. – Chcieliśmy połączyć zabawę z edukacją. Każdy kto nas odwiedzi otrzymuje kartę zagadek – zestaw dziesięciu pytań, na które odpowiedzi są ukryte w labiryncie, czasami nawet w ślepych zaułkach – dodaje. – Dlaczego właśnie labirynt? To była wspólna inicjatywa naszych pracowników. Wszystkim nam zależało, aby nowy obiekt komponował się z otoczeniem, żeby było jeszcze bardziej zielono – zapewnia Piotr Stańczak.

I rzeczywiście zielono jest. – Ten obiekt, to uzupełnienie naszej oferty turystycznej. Ma on być kolejnym impulsem, zarówno dla naszych mieszkańców, jak i gości spoza gminy, by jeszcze częściej tutaj zaglądali – twierdzi wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak. 

Otwarcie labiryntu odbyło się w niedzielę 1 maja, przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie. Słoneczna aura w ciągu trzech pierwszych dni maja przyciągnęła do labiryntu ponad 600 osób.

W pobliżu labiryntu znajduje się pole grillowe, na którym można bezpłatnie grillować i piknikować.
Do końca roku szkolnego zapraszamy w weekendy i święta. Od 25 czerwca natomiast labirynt będzie można odwiedzać codziennie do końca sierpnia. Przy labiryncie działa budka z lodami i napojami.

Więcej informacji o labiryncie tutaj.

otwarcie labiryntuotwarcie labiryntuotwarcie labiryntu

Facebook
Platforma X
Email
Drukuj
Skip to content