łodzie na przystani

AKWEN Marina w Czerwonaku

Przystań rzeczna położona w malowniczej scenerii Warty znajdująca się na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski, dokładnie na 234 km rzeki. Miejsce przystosowane zostało do cumowania kilkunastu jednostek pływających oraz wodowania łodzi, a przyległy teren umożliwia wypoczynek w wielu formach. Można tu m.in. zorganizować piknik lub ognisko, wynająć domek grillowy, skorzystać z boiska do siatkówki plażowej. Do dyspozycji gości jest ogrodzone i strzeżone pole biwakowe, a w pobliżu znajduje się parking. Działa tutaj Wielkopolska Grupa Sportów Wodnych KILWATER.

Turystów przemierzających Wielkopolskę zachęcamy do skorzystania z pola biwakowego. Na AKWEN Marinie można skorzystać z bazy biwakowej (miejsce dla 6 namiotów i 4 kamperów). Przy każdym znajduje się słupek dystrybucyjny z energią elektryczną. Oczywiście zapewniony jest dostęp do bieżącej wody, prysznica i toalet. Obiekt jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością i matek z małymi dziećmi. Można bezpłatnie grillować ze swoim sprzętem, należy jednak pamiętać o zakazie spożywania alkoholu i posprzątaniu po sobie. 

Wyposażenie i udogodnienia:
– toalety
– prysznice
– przewijak
– stanowisko do mycia naczyń
– przyłącza prądu
– leżaki

– 
boisko do piłki plażowej
– 
piaskownica
– bezpłatny parking na 50 samochodów osobowych
– obiekt dostępny dla niepełnosprawnych

Za dodatkową opłatą (zgodnie z obowiązującym cennikiem) można wynająć:
– chatę grillową (do 15 osób)
– miejsce na ognisko
– kajaki
– tramwaj wodny
– miejsce na polu namiotowym/kamperowym

Rezerwacji można dokonywać pod numerami telefonów: 61 41 51 678 lub 663 558 580 lub j.andrecka@akwenczerwonak.pl.

Przystań kajakowa w Owińskach

Przystań Owińska znajduje się na 229 km Warty, na wysokości ul. Cysterek w Owińskach i oddalona jest o około 5 kilometrów od przystani AKWEN Marina w Czerwonaku.

W sezonie od kwietnia do października przystań będzie wyposażona w pomost pływający z desek impregnowanych o długości 18 m, dostosowany do cumowania małych jednostek pływających, a na brzegu wykonano ślizg ułatwiający wyciąganie kajaków z rzeki. Na terenie przystani zamontowano dwa wandaloodporne stoły i cztery ławki oraz stojak i stację naprawczą dla rowerów. Wykonano drogi dojazdowe do pomostu, zamontowano oświetlenie parkowe typu LED – 9 latarni oraz monitoring wizyjny – 8 kamer. Umocniono brzeg rzeki materacem faszynowym.

Galeria AKWEN Mariny

Galeria Przystań Owińska

Skip to content