Search
Close this search box.

III Czerwonacki Festiwal Nordic Walking i EKO STACJA SEGREGACJA

III Czerwonacki Festiwal Nordic Walking blisko 500 uczestników 

 

Weekend 22 i 23 kwietnia należał z pewnością do, jak nazywają się sami, kijanek lub walkerów, czyli osób uprawiających coraz bardziej popularną w naszym kraju dyscyplinę – nordic walking.

 

Sobotnie zawody sportowe w ramach III Czerwonackiego Festiwalu NW otwierały eliminacje do Pucharu Polski (będąc również częścią Światowej Ligii Nordic Walking). Gościliśmy tego dnia w Owińskach drużyny z całej niemal Polski. Miasteczko zawodów było zlokalizowane w okolicach kąpieliska AKWEN Tropicana, a trasy prowadziły przez tereny Czerwonackich Mazur i ścieżki Puszczy Zielonki.

 

Zawodnicy z gminy – Lucyna Habelska zwyciężyła w konkurencji biegowej wśród kobiet (dystans 5 km), natomiast Leszek Korzep uzyskał II miejsce w kategorii M60 na dystansie 10 km NW z wynikiem 01:11:06.

 

W niedzielę natomiast grupa około 60 osób uczestniczyła już rekreacyjnie w rajdzie NW korzystając w pięknej podczas tego weekendu pogody.

 

Partnerzy wydarzenia

 

Polska Liga Nordic Walking

Marsz Po Zdrowie Nordic Walking i Fitness

Gmina Czerwonak

Powiat Poznański

Volkswagen – Porsche Inter Auto Polska – Volkswagen Porsche Krańcowa

WITO Labels

EKO TOM

Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe Gmina Czerwonak

Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie

Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku

Straż Gminna Czerwonak

 

Wydarzenie objął honorowym patronatem Wójt Gminy Czerwonak – Marcin Wojtkowiak

 

EKO STACJA SEGREGACJA

Zastanawialiście się kiedyś, ile odpadów zostaje po zakończeniu zawodów sportowych? Butelki plastikowe, kubki, talerze, miski, sztućce, czasem puszki, papiery – najczęściej wszystko ląduje do przysłowiowego jednego worka. A wcale tak być nie musi.

 

Podczas Czerwonackiego Festiwalu NW wprowadziliśmy dwa nowe elementy:

 

  1. Zrezygnowaliśmy z zapewnienia zawodnikom wody butelkowanej.

 

Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe dostarczyło 500 litrów wody w specjalnej cysternie, a my w pakietach startowych przekazaliśmy zawodnikom bidony do wielokrotnego wykorzystania.

 

  1. Segregowaliśmy odpady i zachęcaliśmy zawodników do tego samego. Wyznaczyliśmy specjalną przestrzeń – Eko Stację Segregację – gdzie stanęły dostarczone przez Eko-Tom z Bolechowa kontenery na odpady plastikowe, papierowe, szklane, organiczne i zmieszane. Wolontariusze dbali, by odpady trafiały do właściwego pojemnika.

 

Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z Eko-Tomem i Gminnym Przedsiębiorstwem Wodociągowym Eko Stacja Segregacja będzie standardem na wszystkich naszych dużych wydarzeniach.

 

 

zdjęcia: Fotografia Tomasz Szwajkowski

Facebook
Platforma X
Email
Drukuj
Skip to content