I Czerwonackie Mistrzostwa Basenowe za nami!

W niedzielę 10 kwietnia odbyły się gminne zawody pływackie pod nazwą Czerwonackie Mistrzostwa Basenowe (wcześniej: Złote Płetwy Wójta). Nowa nazwa nie była wyłącznie zmianą kosmetyczną, kryła się za nią zmieniona formuła zawodów. Pojawiły się nowe konkurencje o charakterze zabawowo-rekreacyjnym: sztafeta rodzinna, tor przeszkód (zjazd na zjeżdżalni, nurkowanie oraz pływanie na desce SUP) oraz wyścig sołtysów na matach. W zawodach wzięło udział 11 sołectw i osiedli z terenu gminy Czerwonak, które reprezentowało łącznie około 70 zawodniczek i zawodników.

Zawody oficjalnie otworzył Piotr Stańczak dyrektor CRKF AKWEN. Nad ich właściwym przebiegiem czuwali sędziowie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, pod wodzą sędziego głównego Adama Dybowskiego. Starty indywidualne w konkurencji stylu dowolnego odbyły się 3 kategoriach wiekowych wśród dzieci oraz kategorii OPEN. W pozostałych konkurencjach, czyli  stylu grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym, rywalizowała tylko kategoria OPEN. Wśród konkurencji drużynowych odbyły się 2 sztafety 4x25m stylem dowolnym (sztafeta sołecka oraz sztafeta rodzinna) oraz tor przeszkód, w którym brały udział drużyny 3-osobowe. Zmagania pływackie zakończył wyścig sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.

Rywalizacja była na wysokim poziomie oraz, co najważniejsze, w duchu fair play. Nowe konkurencje spodobały się do tego stopnia, że w kolejnej edycji można się spodziewać dodatkowych wyzwań związanych z rekreacją w wodzie.

Zawody wygrali obrońcy pierwszego miejsca podium z ubiegłego roku, czyli Sołectwo Bolechówko-Potasze, drugie miejsce zdobyło Sołectwo Czerwonak II, a ostanie miejsce podium należy do Sołectwa Miękowo. Nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz klasyfikacji generalnej wręczył Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak wraz z Dyrektorem CRKF AKWEN Piotrem Stańczakiem.

Dziękujemy za liczny udział w zawodach, gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję za rok. Niech będzie Was jeszcze więcej!

Klasyfikacja generalna:

  1. Bolechówko-Potasze – 28 pkt.
  2. Czerwonak II – 22 pkt.
  3. Miękowo – 17 pkt.
  4. Osiedle Leśne – 13 pkt.
  5. Czerwonak I – 12 pkt.
  6. Kicin – 8 pkt i Owińska – 8 pkt.
  7. Kliny – 6 pkt.
  8. Osiedle Przylesie – 4 pkt.
  9. Promnice – 3 pkt.
  10. Bolechowo Osiedle – 1 pkt.

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

25 M STYL DOWOLNY 2015-2013

25 M STYL DOWOLNY 2012-2010

50 M STYL DOWOLNY 2009-2007

50 M STYL DOWOLNY OPEN

50 M STYL GRZBIETOWY OPEN

50 M STYL KLASYCZNY OPEN

50 M STYL MOTYLKOWY OPEN

SZTAFETA SOŁECKA

SZTAFETA RODZINNA

TOR PRZESZKÓD

WYŚCIG SOŁTYSÓW

 

Zdjęcia – Marek Leśkiewicz

Dokumentacja fotograficzna TUTAJ

 

 

 

Skip to content