Dzień dziecka i szkolne zawody w pływaniu

AKWENowy Dzień Rodziny i dziecięce bieganie w Bolechowie

Dzień Dziecka jak co roku obchodzimy aktywnie. Gry i zabawy podwórkowe proponowane podczas AKWENowego Dnia Rodziny przyciągają nie tylko dzieci, ale również spragnionych powrotów do przeszłości rodziców. W tym roku towarzyszyły nam maskotki Miki, Minnie i Scooby Doo. Nie zabrakło malowania twarzy, waty cukrowej (dla przeciwwagi również jabłek) i mnóstwa upominków i prezentów dzięki wsparciu partnerów wydarzenia: Volkswagen Porsche Krańcowa, York, Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe.

Tłoczno było również podczas szóstej edycji Bolechowo na Sportowo Aktywne Dzieciaki. Setka maluchów wystartowała w pięciu dystansach dostosowanych do wieku uczestników i uczestniczek. I choć rywalizacja zwłaszcza wśród starszych była nie na żarty, to pamiętajmy, że w tych zawodach wygrywają wszyscy i wszystkie.

AKWENowy Dzień Rodziny – fot. Magdalena Witkowska

Bolechowo na sportowo AKTYWNE DZIECIAKI – fot. Tomasz Szwajkowski

Szkolne zawody o puchar CRKF AKWEN

14 czerwca odbyły się kolejne szkolne zawody w pływaniu o puchar CRKF AKWEN. Udział wzięły cztery szkoły podstawowe z terenu gminy Czerwonak (SP Bolechowo, SP Czerwonak, SP Koziegłowy, SP Owińska), które reprezentowało blisko 100 młodych pływaków.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (styl grzbietowy i styl dowolny) oraz w konkurencji drużynowej (sztafeta). Dopełnieniem był start nauczycieli wychowania fizycznego stylem dowolnym na dystansie 50 metrów.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Bolechowie, najniższy stopień podium należy do Szkoły Podstawowej w Czerwonaku, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Owińskach.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach w duchu fair play oraz gratulujemy osiągniętych wyników. Osobne podziękowania dla nauczycieli oraz opiekunów, dzięki którym młodzi adepci pływania mogli wziąć udział w rywalizacji.

Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnych Szkolnych Zawodach w pływaniu o puchar CRKF AKWEN.

fot. Tomasz Szwajkowski

 

Skip to content