Czerwonak Cross Duathlon

Czerwonak Cross Duathlon – biegowo-rowerowe emocje dzieci i dorosłych

W okolicach AKWEN Tropicany w Owińskach blisko 200 zawodników rywalizowało w startach indywidualnych i sztafetowych podczas wydarzenia zamykającego tegoroczną edycję DuoCykl Wielkopolska. Do pokonania mieli dystanse 5 km biegiem, 20 km jazdą na rowerze i ponownie kolejne 2,5 km biegiem. Trasa prowadziła przez malownicze, ale niełatwe tereny Puszczy Zielonki. Wszyscy zawodnicy dotarli do mety przed założonym limitem czasu, który wynosił 150 minut.

ARC EUROPE POLSKA: Patrycja Petroczko (B)/ Piotr Skweres (R) – 01:17:05

Tytuł Najlepszej Zawodniczki Gminy Czerwonak zdobyła Maja Łowicka z Koziegłów (01:33:56).

Najlepszym Zawodnikiem Gminy Czerwonak został Marcin Rogaliński z Owińsk (01:21:41).

Tytuł Najlepszej Zawodniczki powiatu poznańskiego zdobyła Agnieszka Napierała z Rokietnicy (01:24:10).

Najlepszym Zawodnikiem powiatu poznańskiego został Karol Wiącek ze Swarzędza (01:12:47).

Duathlon 2023

Duathlon 2023Duathlon 2023

Zawody finansowane były ze środków gminy Czerwonak oraz powiatu poznańskiego. Wśród partnerów i sponsorów znaleźli się GoodFood, York, Hipper.pl, I-kar Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia, X-pattern, Balsamique, EKO TOM, Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe, Azyl Biegacza, Volkswagen, Wito Labels, Mefiroil mecenas marki Fuchs, Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie i Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku oraz Stowarzyszenie Jedna Chwila.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za okazaną pomoc przy wydarzeniu.

W przeddzień zawodów dorosłych odbył się drugi w historii duathlon dzieci i młodzieży. Niemal 50 zawodników startowało w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodszy z uczestników miał 1,5 roku. W zawodach najmłodszych zwycięzcą był każdy!