Search
Close this search box.
,

Czerwonackie Mistrzostwa Basenowe – W rywalizacji wzięły udział wszystkie gminne sołectwa i osiedla

EDIT:

Każde organizowane przez nas wydarzenie sportowe ma swój regulamin. Jako organizatorzy jesteśmy zobligowani, by go przestrzegać i dopilnować, by przestrzegali go zawodnicy. Wszelkie kontrowersje związane z przebiegiem rywalizacji i jej wynikami należy do nas zgłaszać – im szybciej, tym lepiej.
 
W dniu, w którym opublikowaliśmy wyniki Czerwonackich Mistrzostw Basenowych, dotarła do nas informacja o niedopatrzeniu regulaminowym z naszej strony, które potencjalnie mogłoby zmienić wyniki niedzielnej rywalizacji. Jedna z zawodniczek, ze względu niekompletną liczbę osób startujących w danej konkurencji nie powinna wziąć w niej udziału.
 
Po przeanalizowaniu sytuacji, kolejnym podliczeniu punktów przyznaliśmy I miejsce ex aequo Sołectwu Czerwonak II i Bolechówko-Potasze. III miejsce niezmiennie przypisane jest do osiedla Leśnego.
 
Uczestników i wszystkich Państwa przepraszamy, cieszy jednak to, że ostatecznie najwyższe miejsce na podium należy do dwóch sołectw reprezentujących najlepszych pływaków w gminie.
 

***

W niedzielę 15 stycznia odbyły się na naszej pływalni Czerwonackie Mistrzostwa Basenowe – zawody sołectw i osiedli gminy Czerwonak (dawniej: Złote Płetwy Wójta).

Obok klasycznych konkurencji pływackich rozgrywano również konkurencje rekreacyjne, choć wymagające umiejętności pływania. Były wśród nich sztafeta rodzinna, tor przeszkód (zjazd na zjeżdżalni, nurkowanie oraz pływanie na desce SUP) oraz wyścig sołtysów na matach. W tym roku w zawodach wzięli udział przedstawiciele wszystkich gminnych sołectw i osiedli, w sumie około 100 zawodniczek i zawodników.

Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego z główną sędziną Grażyną Drelą na czele. Starty indywidualne w konkurencji stylu dowolnego odbyły się 3 kategoriach wiekowych wśród dzieci, kategorii OPEN oraz 50+. W pozostałych konkurencjach, czyli stylu grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym rywalizowano tylko w kategorii OPEN. Wśród konkurencji drużynowych odbyły się 2 sztafety 4×25 m stylem dowolnym (sztafeta sołecka oraz sztafeta rodzinna) oraz tor przeszkód, w którym brały udział drużyny trzyosobowe. Zmagania pływackie zakończył wyścig sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.

Poziom zawodów był wysoki, a satysfakcja i dobra zabawa jeszcze większe. Nowe konkurencje spodobały się do tego stopnia, że w kolejnej edycji można się spodziewać podobnych wyzwań. 

Zawody wygrali mieszkańcy sołectwa Czerwonak II, drugie miejsce zdobyło sołectwo Bolechówko-Potasze, a ostanie miejsce na podium zajęło osiedle Leśne. Nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz klasyfikacji generalnej wręczyli wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak i dyrektor CRKF AKWEN Piotr Stańczak. Były wśród nich m.in. vouchery do Sauny Owińska przy AKWEN Tropicanie ufundowane przez partnera wydarzenia – WakeSpot.

Dziękujemy za liczny udział w zawodach, gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję za rok. Niech będzie nas jeszcze więcej!

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marcina Wojtkowiaka – Wójta Gminy Czerwonak.

Wyniki na poszczególnych dystansach dostępne są poniżej.

25D 2016-2014

25D 2013-2011

50D 2010-2008

50D OPEN

50D 50+

50G OPEN

50KL OPEN

50M OPEN

SZTAFETA RODZINNA

SZTAFETA SOŁECKA

WYŚCIG SOŁTYSÓW

TOR PRZESZKÓD

 

Facebook
Platforma X
Email
Drukuj
Skip to content