Zakończenie sezonu motorowodnego na Marinie

   W sobotę 13 października 2018 r. na terenie AKWEN Mariny w Czerwonaku odbyło się uroczyste zakończenie sezonu motorowodnego 2018, zorganizowane przez Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN oraz Wielkopolską Grupę Sportów Wodnych KILWATER .

   W uroczystości wzięli udział wójt Gminy Czerwonak  Jacek Sommerfeld, starosta poznański Jan Grabkowski, przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak, przedstawiciele policji, straży pożarnej i straży gminnej, oraz zarząd i liczni członkowie KILWATER.  

Zaproszonych gości powitał dyrektor AKWEN-u Radosław Jaśkowiak.

   Sezon motorowodny na AKWEN Marinie oficjalnie zakończono odśpiewaniem hymnu, opuszczeniem polskiej bandery i trzema wystrzałami z armaty. Bandera została przekazana na ręce gospodarza gminy Czerwonak wójta Jacka Sommerfelda, który wygłosił tradycyjną formułę kończącą sezon i podziękował pracownikom AKWENu i członkom WGSW KILWATER za pracę w nieustanny rozwój Mariny i wprowadzenie w tym roku z ogromnym sukcesem projektu tramwaju wodnego. Zdaniem wójta Jacka Sommerfelda współpraca na AKWEN Marinie między jednostkami samorządowymi (AKWEN) a stowarzyszeniami (KILWATER) stanowi wzór do naśladowania przy innych przedsięwzięciach i będzie wspierana przez Urząd Gminy.

   Po części oficjalnej czas na łonie natury przy pięknej pogodzie umilał koncert szantowy.  Można było posiedzieć przy ognisku i grillu zorganizowanym przez KILWATER.

   Mimo, że w sobotę było oficjalne zakończenie sezonu motorowodnego to z Mariny można korzystać do końca października.

 

 

 

 

 

 

Skip to content