Działalność publiczna naszych obiektów zawieszona (karnety – przedłużone)

Szanowni Państwo,

decyzją Wójta Gminy Czerwonak wszystkie nasze obiekty są zamknięte, a zajęcia zawieszone od 12 marca do odwołania. Dotyczy to również obiektów w przestrzeni otwartej: skateparku, boisk, placów zbaw, czyli tych miejsc, które w naturalny sposób sprzyjają gromadzeniu się dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Decyzja ta jest konsekwencją postępowania wg wytycznych Ministerstwa Zdrowia zalecającego unikania wszelkich zgromadzeń.
Jednocześnie apelujemy, byście zwracali uwagę gdzie gromadzą się dzieci.

Wszystkie aktywne karnety zostają przedłużone o czas zamknięcia naszych obiektów.

Poniżej publikujemy oficjalny komunikat wójta w sprawie zagrożenia wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie Gminy Czerwonak.

*

Gmina Czerwonak, podobnie jak 2,5 tysiąca innych samorządów, stoi przed wyzwaniami związanymi z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej spowodowanej wirusem COVID -19 w Polsce. Pragnę poinformować Państwa i uspokoić, że w chwili obecnej na terenie Gminy Czerwonak nie zanotowano żadnego przypadku zarażenia osoby koronawirusem.

Sytuacja, w której się znajdujemy stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy. We wtorek 10 marca powołany został zespół ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie Gminy Czerwonak, który na bieżąco monitoruje sytuację w gminie, pozostaje w kontakcie z właściwymi służbami oraz w pełnej gotowości i dyspozycyjności.

Informuję, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej funkcjonowanie szkół, przedszkoli i żłobków w naszej gminie od 12 do 25 marca br. zostanie czasowo ograniczone. Do piątku 13 marca w szkołach i placówkach oświatowych prowadzone będą dyżury dla tych dzieci, które nie mają zapewnionej opieki. Później te placówki ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE. Rodzicom dzieci poniżej 8.roku życia na okres 14 dni będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19.

Równocześnie informuję, że od jutra ZAWIESZONA ZOSTAJE DZIAŁALNOŚĆ WSZYSTKICH INSTYTUCJI KULTURY I SPORTU.

Zwracam się również z apelem do wszystkich mieszkańców i klientów Urzędu Gminy o ograniczenie wizyt w Urzędzie i jednostkach podległych. Zachęcam do kontaktów telefonicznych oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszystkie dane kontaktowe dostępne są na stronie www.czerwonak.pl

Apeluję do wszystkich o przestrzeganie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów należy powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub oddział obserwacyjno-zakaźny. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił też specjalną infolinię w sprawie koronawirusa – 800 190 590.

Bądźmy rozważni, ostrożni, starając się zachować spokój w tych nowych dla nas okolicznościach. Stres ma również negatywny wpływ na nasz układ odpornościowy. O wszelkich decyzjach będziemy informować Państwa niezwłocznie za pośrednictwem strony www.czerwonak.pl oraz www.facebook.com/czerwonakzobaczwiecej

 

Skip to content