XIV Rajd „Puszcza Wpuszcza” za nami

W słoneczną niedzielę 21 maja 2017 r. odbył się XIV już rajd zorganizowany przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. Uczestnicy mieli do wyboru aż 9 tras (7 tras rowerowych, pieszą – nordic walking oraz biegową). Finalnie na mecie w Zielonce spotkało się blisko 400 osób  ze wszystkich gmin członkowskich.
Na każdego uczestnika czekał ciepły posiłek regeneracyjny, pamiątkowy znaczek rajdowy i atrakcje.
Duże zainteresowanie wzbudził edukacyjny pokaz sokolniczy, podczas którego każdy zyskał możliwość zobaczenia ptaków drapieżnych z bliska i dowiedział się gdzie i jak żyją, jak należy dbać o dzikie ptaki, jak je chronić i jak zachowywać się w pobliżu gniazd. Istniała również możliwość wykonania zdjęć z wyjątkowymi okazami skrzydlatych drapieżników. Kolejną atrakcją była ciesząca się dużą popularnością plenerowa strzelnica, na której  śmiałkowie mogli sprawdzić swój refleks i celność.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego przygotował dla wszystkich chętnych niełatwy test przyrodniczy. Najlepsi w teście mieli możliwość wylosowania cennych nagród. 

Zapraszamy na kolejne imprezy turystyczne organizowane przez ZMPZ.  Najbliższą będzie czerwcowy II PUSZCZAŃSKI RAJD SAMOCHODOWY. Szczegóły znajdują się na stronie: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl

Pełna relacja zdjęciowa znajduje się na stronie: https://onedrive.live.com/

Izabela Paprzycka

  

Skip to content