XII RAJD Rajd Cysterski z metą w Owińskach

W słoneczną sobotę, 8 września odbył się XII Rajd Cysterski. Organizatorem wydarzenia, które dofinansował Powiat Poznański, był Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”.
Meta imprezy znajdowała się przy pałacu von Treskow w Owińskach. Przybyło na nią ponad 250 turystów. Większość z nich stanowili mieszkańcy gmin członkowskich ZMPZ: Czerwonaka, Murowanej Gośliny, Swarzędza, Kiszkowa i Pobiedzisk. Rowerzyści mieli do wyboru aż 7 tras rowerowych o różnej długości i trudności oraz trasę pieszą – nordic walking. Cieszącymi się największą popularnością okazały się trasy: familijna z Koziegłów, maltańska z poznańskiej Malty (przebiegająca również przez gminę Swarzędz) oraz tajemnicza (z dojazdem na metę własnym szlakiem).
Na mecie na wszystkich czekał regeneracyjny posiłek i prawdziwe cysterskie pierniki. Chętni mogli wziąć udział w stretchingu – zajęciach rozciągających prowadzonych przez wykwalifikowaną instruktorkę, skorzystać z przejazdu bryczką po okolicy, wykonać ciekawe przedmioty podczas warsztatów stolarskich i wziąć udział w konkursie wiedzy turystycznej, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Po rajdzie wszyscy rowerzyści i piechurzy mieli szansę skorzystać z dobrodziejstw i atrakcji XII Pikniku Cysterskiego, trwającego pod pałacem do wieczora.

Skip to content