X CROSS DZIEWICZA GÓRA – relacja

W niedzielę, 30 czerwca Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku wraz ze Stowarzyszeniem Biegaczy Mens Sana in Corpore Sano już po raz dziesiąty zorganizowało bieg terenowy Cross Dziewicza Góra im. Januarego.  Bieg główny poprzedziły biegi dziecięce ,,Kids Cross” oraz rekreacyjny marsz Nordic Walking. Niezwykle upalna pogoda dawała się zawodnikom we znaki. Jak relacjonowali – było ciężko i gorąco, a na trasie – sucho i piaszczyście. Na szczęście strażacy z OSP Czerwonak po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Kurtyna wodna w Annowie okazała się być wręcz zbawienna. Na szczycie Dziewiczej Góry orzeźwiająca mgiełka od Fog Fun i perkusiści zagrzewający muzycznie do sportowej walki.

Była to wyjątkowa edycja, gdyż mieliśmy aż trzy okazje do świętowania. CRJF „AKWEN” obchodzi w tym roku 15 urodziny, Cross Dziewicza Góra doczekał się X edycji i MB Motors (nasz wieloletni partner) ma już 10 lat. To właśnie On ufundował wielki, okolicznościowy tort na tę specjalną okazję.

Na mecie na wszystkich czekał posiłek regeneracyjny oraz atrakcje przygotowane przez partnerów – sponsorów (m.in. możliwość skorzystania z bezpłatnego masażu i fizykoterapii), a także nagrody do losowania. Organizatorzy dziękują firmą: MB Motors, Browarowi Fortuna, Fog Fun, York Bolechowo, MediMar z Czerwonaka, Tovago – zdrowie z natury, Bemer – studio zdrowia z Bolechowa.

W crossowej rywalizacji najlepszymi kobietami w klasyfikacji generalnej były:

  1. Karolina Jarczyk z Potasz
  2. Ewa Lambryczak z Poznania
  3. Katarzyna Śpitalniak z Poznania

Wśród Panów najlepsi byli:

  1. Piotr Kotkowski z Poznania
  2. Dawid Dąbrowski z Murowanej Gośliny
  3. Dominik Andrzejewski z Murowanej Gośliny

Wszystkim uczestnikom:  biegaczom (tym małym i tym dużym) i kijkarzom serdecznie dziękujemy za obecność i wspaniałą atmosferę na starcie i mecie.
Cieszymy się, że Cross Dziewicza Góra im. Januarego wciąż się rozwija,  daje ludziom radość i satysfakcję i… trwa już dekadę!

Wyniki

Więcej zdjęć: na naszym profilu FB

Skip to content