WARTĄ do Owińsk #vol1 – relacja

Tramwaj Wodny “CZERWONAK” to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych gminy Czerwonak. Możliwość podziwiania walorów przyrodniczych z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. „WARTĄ do Owińsk” – to nowa propozycja wycieczki, połączenie rejsu tramwajem wodnym “CZERWONAK” ze zwiedzaniem Owińsk z przewodnikiem. Organizatorami projektu są: SPORT CHALLENGE Fundacja Wspierania Aktywności Fizycznej oraz Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN. Projekt został współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego oraz Gminy Czerwonak. Projekt zakłada 6 wycieczek, z których skorzysta ponad 60 osób.

Inaguracyjna wycieczka odbyła się 18 lipca. Z tej formy spędzenia niedzielnego popołudnia skorzystały 22 osoby, z podziałem na dwie grupy, po 11 osób na każdy rejs. Tramwaj wodny „CZERWONAK” wypłynął z AKWEN MARINY w Czerwonaku i po pół godzinie przycumował na przystani w Owińskach. Na miejscu czekał przewodnik Włodzimierz Buczyński, współautor przewodnika po Puszczy Zielonce, który opowiedział o historii Owińsk
i oprowadził po najważniejszych atrakcjach turystycznych wsi.  Obie grupy pokonały kilka kilometrów przeznaczając czas na zwiedzanie i na powrotną grę terenową „AKWEN-owe podchody brzegiem Warty” nikt nie miał już siły. Ta atrakcja będzie czekać na inną okazję. Jednak wszyscy zadowoleni wrócili tramwajem do przystani
w Czerwonaku.

Grupa pierwsza dąb Bartek

Makieta

 

Informujemy, że tramwaj wodny „CZERWONAK” pływa w każdą niedziele wakacji o godz. 12:00 i godz. 14:00. Zapraszamy także na kolejną wycieczkę  „WARTĄ do Owińsk” już 8 sierpnia (wymagane zapisy: j.andrecka@akwenczerwonak.pl).

 

Program projektu “WARTĄ DO OWIŃSK”:

Grupa 1
godz. 14:00 – wypłynięcie grupy z AKWEN Mariny w Czerwonaku do Owińsk
godz. 14:30 – 16:15 – spacer po Owińskach z przewodnikiem (zespół pocysterski, pałac i park, Park Orientacji)
godz. 16:30 – powrót tramwajem lub spacer brzegiem Warty z grą terenową “AKWEN-owe podchody”

Grupa 2
godz. 16:00 – wypłynięcie grupy z AKWEN Mariny w Czerwonaku do Owińsk
godz. 16:30 – 18:15 – spacer po Owińskach z przewodnikiem (zespół pocysterski, pałac i park, Park Orientacji)
godz. 18:30 – powrót tramwajem lub spacer brzegiem Warty z grą terenową “AKWEN-owe podchody”

 

Warto przeczytać:

Gilly, Schinkel, Catel : das Landschloss Owinsk bei Posen : 1803-1806 -Treskow, Wielkopolska – dwory i pałace, Owińska (woj. wielkopolskie, pow. poznański, gm. Czerwonak). Książka dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Skip to content