VIII Cross Dziewicza Góra i I Cross Walking za nami!

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę czerwca odbył się VIII Cross Dziewicza Góra im. Januarego – bieg przełajowy „na dochodzenie” po Puszczy Zielonce. Prawie 13- kilometrowa trasa o niełatwym profilu, z wyczerpującym podbiegiem pod Dziewiczą Górą przyciągnęła w tym roku na start ponad 100 zawodników.
Na trasie nie zabrakło atrakcji. Był koncert perkusyjny i kurtyna wodna przygotowana przez OSP Czerwonak. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety mniej lub bardziej zmęczeni. Satysfakcja z ukończenia zawodów była niemała. Zawodnicy otrzymali okazałe medale i pamiątkowe koszulki.
Biegacze zostali nagrodzeni w pięciu kategoriach wiekowych, natomiast klasyfikacja generalna ukształtowała się następująco.

Wyniki

Wśród Pań najlepszymi zawodniczkami okazały się:

  1. Katarzyna Kołaczkowska – Szcześniak – mieszkanka Potasz
  2. Anna Dworzyńska z Koziegłów
  3. Katarzyna May – Adamek z Rakowni

Najlepsi Panowie:

  1. Grzegorz Jezierski z Koziegłów
  2. Sławomir Naskręt z Grzebieniska
  3. Piotr Kotkowski – mieszkaniec Poznania.

Na godzinę przed pierwszym biegaczem wystartował I Rekreacyjny Marsz CROSS WALKING. Amatorzy nordic walking pokonali z kijkami tę samą malowniczą trasę.
Szczęśliwcy podczas losowania otrzymali atrakcyjne nagrody od organizatorów i sponsorów: vouchery od Sklepu Biegacza Polonez, nagrody rzeczowe od firmy York i od firmy Kupiec.
W pakietach znalazła się również niespodzianka od Browaru Fortuna z Grodziska Wielkopolskiego.

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej serdecznie dziękuje współorganizatorom Stowarzyszeniu Biegaczy Mens Sana in Corpore Sano, sponsorom i wszystkim partnerom biegu.

Izabela Paprzycka


Relacja YouTube

Załączniki

Cross Dziewicza Góra

Skip to content