#TurystycznyCzwartek – Zielony Labirynt w Owińskach

Owińska, prawdziwa perła turystyczna gminy Czerwonak, kryją wiele tajemnic, które sukcesywnie przed Wami odkrywamy podczas naszych czwartkowych spotkań. Po raz kolejny gościmy na Czerwonackich Mazurach, przy okazji przypominając o przechodzącym nieopodal 17 południku

Tym razem zapraszamy Was z Tolą Akwenolą do Zielonego Labiryntu przy ul. Plażowej 1. W tym roku gratka nie lada! Krasnal Czerwinek, strażnik i opiekun tego miejsca, ogłasza wszem i wobec, że w labiryncie przed wiekami umieszczone zostało dinozaurze jajo. Szkopuł w tym, że wcale niełatwo je odnaleźć (jak to w labiryncie). Po drodze na małych śmiałków czeka mnóstwo zadań i magicznych wskazówek. Boicie się, że to ryzykowne? Obietnica wielkiej przygody jest zawsze zachęcająca, więc mamy nadzieję, że dzieci ochoczo przyjmą zaproszenie naszego małego bohatera. A w bezpiecznym znalezieniu drogi do dinozaurzego jaja i do wyjścia z labiryntu z pewnością pomogą rodzice. Na krasnale też można tutaj liczyć.

figura krasnala przy pierwszej stacji w Zielonym Labiryncie

Autorką tegorocznej gry w Zielonym Labiryncie jest Daria Malinowska – entuzjastka dzikiej przyrody i gier terenowych, która wraz ze swoją nietuzinkową rodziną tworzy ekologiczne siedlisko oraz prowadzi fanpage „Permakultura Maliniec – dzikie Dzieci, dzika Natura, dzikie Wszystko”. Mamy uzasadnione podejrzenia, że córki Darii, wielkie miłośniczki i dinozaurów, i krasnoludków, podpowiedziały jej pewne rozwiązania i koncepty. Powstała w efekcie gra, która działa na dziecięcą wyobraźnię, a do tego przemyca w lekki i zabawny sposób informacje i ciekawostki z życia prehistorycznych stworzeń.

 

Zielony Labirynt, ul. Plażowa 1, Owińska

Dostępny od 1 maja do 1 września w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-18.00

Grupy zorganizowane zapraszamy również w tygodniu. Konieczne rezerwacje pod nr tel.  509 750 711

Wersja wideo: ZOBACZ

Skip to content