Tramwaj wodny na AKWEN MARINIE

Zakupiony przez AKWEN tramwaj wodny od wczorajszego wieczoru jest już na AKWEN Marinie.

26 kwietnia 2018 r. wieczorem dotarł na AKWEN Marinę transport z łodzią, która będzie pełniła rolę gminnego tramwaju wodnego na Warcie.
Uruchomienie silnika i wodowanie łodzi odbyło się bez przeszkód.
Łódź wypłynęła też w rejs testowy, który wykazał, że bardzo dzielnie zachowuje się na wodzie, jest bardzo stabilna, ma zaledwie 30 cm zanurzenie przy pełnym obciążeniu i jest bardzo zwrotna.
Od jutra zaczną się niezbędne prace przy łodzi, m.in. malowanie, doposażenie jej w niezbędne sprzęty, aby była gotowa na oficjalne Otwarcie Sezonu Motorowodnego na AKWEN Marinie 19 maja.
Już teraz zapraszamy Państwa na to wydarzenie, w którym oprócz chrztu naszego tramwaju wodnego, zaplanowaliśmy wiele innych atrakcji m.in. darmowe wycieczki łodziami motorowymi po Warcie, festiwal kuchni polowych, atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin, a na zakończenie koncert zespołów szantowych, wyścigi łodzi pontonowych ZapCat, pokaz drewnianych łodzi motorowych.
Szczegóły znajdziecie Państwo wkrótce na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, oraz na plakatach i bilbordach.

Bardzo dziękujemy członkom Wielkopolskiej Grupy Sportów Wodnych KILWATER za poświęcony prywatny czas, wsparcie i pomoc w realizacji wspólnych przedsięwzięć: budowa pomostu, sprowadzenie tramwaju wodnego i techniczną opiekę nad nim, oraz Otwarcia Sezonu Motorowodnego na AKWEN Marinie.

Radosław Jaśkowiak
Dyrektor
Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku

Skip to content