Tramwaj wodny CZERWONAK

Tramwaj Wodny “CZERWONAK” to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych w gminie Czerwonak. Możliwość podziwiania walorów przyrodniczych z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów.

Tramwaj wodny “CZERWONAK” wypływa z przystani AKWEN MARINY w Czerwonaku w każdą niedzielę  o godzinie 12:00 oraz o godzinie 14:00. Ilość miejsc ograniczona, na każdy rejs – 11 osób.
Rejs krajoznawczy odbywa się w promieniu 5 km od Czerwonaka w kierunku Owińsk. W razie warunków niesprzyjających (m.in. deszcz, niski poziom wody) zastrzegamy sobie możliwość odwołania rejsów.
Bilety można kupić wyłącznie w bosmanacie AKWEN Mariny w Czerwonaku, ul. Portowa 1, w godzinach 7-22.
Sezon tramwaju wodnego trwa do  końca września 2021 r.

Opcją na zwiedzanie krajoznawcze Czerwonaka z poziomu rzeki jest wynajem komercyjny tramwaju wodnego “CZERWONAK”. Szczegółowe informacje o cenach biletów i wynajmie znajdują się w cenniku.

Dodatkowo w sezonie 2021 proponujemy rejs “WARTĄ do Owińsk” – wycieczka tramwajem wodnym ze zwiedzaniem Owińsk z przewodnikiem Włodzimierzem Buczyńskim –  regionalistą, zainteresowania jego skupione są wokół postaci Augusta Cieszkowskiego i Wierzenicy, a także Wierzonki, rodziny von Treskow i Puszczy Zielonki. Współautor przewodnika po Puszczy Zielonce.
Organizatorami projektu “Wartą do Owińsk” są: SPORT CHALLENGE Fundacja Wspierania Aktywności Fizycznej oraz Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN. Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego oraz Gminy Czerwonak. Ilość miejsc ograniczona – 11 osób na każdy rejs. Szczegółowy program. Koszt: 20 zł/os. Zapisy: Joanna Andrecka, tel. 512 260 029, e-mail: j.andrecka@akwenczerwonak.pl

Galeria

Skip to content