Tomasz Kaczor – relacja ze spotkania

W środę 4 marca zaprosiliśmy Was na spotkanie z Tomaszem Kaczorem, mieszkańcem naszej gminy, kajakarzem, dwukrotnym olimpijczykiem, wicemistrzem świata, złotym medalistą igrzysk europejskich, srebrnym medalistą mistrzostw Europy, reprezentantem KS Warta Poznań i wreszcie… kandydatem na medal w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Tokio. 

Zaczęliśmy – jak to w sporcie  – od rozgrzewki (naszego gościa i publiczności), czyli serii krótkich pytań m.in o znaki szczególne (tatuaże!), słodycze którym nie może się oprzeć, pieszczotliwe określenie, którym zwraca się do niego żona,  a potem już przeszliśmy do zagadnień dużo większego kalibru: charakterystyki dyscypliny, którą uprawia (Tomasz pływa na kanadyjce), początków sportowej kariery, jej załamania,  indyczej fermy w Anglii, chińskiego epizodu treningowego, który dał mu drugą szansę, powrotu na szczyty, owocującego wyjazdem do Tokio i szansą na zdobycie olimpijskiego medalu.
Po spotkaniu uczestnicy mieli okazję do bezpośrednich rozmów z naszym gościem przy kawie i ciastku oraz szansę zdobycia autografu.

Spotkanie z Tomaszem Kaczorem było pierwszym w ramach cyklu spotkań z inspirującymi osobowościami, który dla Was przygotowujemy. O szczegółach kolejnych wydarzeń – będziemy informowali.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania Gminie Czerwonak i Gminnemu Przedsiębiorstwu Wodociągowemu oraz (oczywiście!) Tomaszowi Kaczorowi za to, że przyjął nasze zaproszenie.

Zdjęcia – Tomasz Szwajkowski

 

Skip to content