baner szkoły pływania - dzienie w basenie

Szkoła pływania AKWEN Studio

Chcielibyśmy gorąco zachęcić wszystkich Państwa, a przede wszystkim Wasze dzieci do skorzystania
z oferowanych przez nas zajęć.

Prowadzona w szkole pływania AKWEN Studio nauka pływania odbywa się pod czujnym okiem doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów oraz instruktorów, absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 
 

Rodzaje prowadzonych zajęć na pływalni w Koziegłowach:

Dzieci i niemowlęta

W dobie dzisiejszego życia chcielibyśmy zachęcić Państwa do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Z tą myślą stworzyliśmy zajęcia dla najmłodszych adeptów pływania, aby zachęcić Was do aktywności ruchowej i społecznej, a dzieciom stworzyć warunki do świetnej zabawy oraz bezpiecznego uprawiania ćwiczeń ruchowych w wodzie. Badania naukowe wykazały, że u dzieci w wieku niemowlęcym uczestniczących w regularnych zajęciach w wodzie dostrzega się mniej problemów w rozwijaniu koordynacji ruchowej, jednocześnie dzieci te są bardziej odporne na infekcje, wcześniej niż inne zaczynają raczkować i chodzić, a także lepiej się rozwijają pod względem psychicznym oraz funkcjonalnym oraz mają bardziej uodporniony organizm. Niemowlaki uczestniczące w zajęciach z pływania są bardziej otwarte na otoczenie oraz szybciej nawiązują kontakt w grupie, łagodniej reagują na niepowodzenia, a także są bardziej aktywne i zarazem inteligentne niż ich rówieśnicy, którzy nie uczestniczą w tego typu zajęciach. Zwolennicy ćwiczeń ruchowych w wodzie dla dzieci w tym wieku uważają, że pływanie ma również zbawienny wpływ na dzieci, u których zaobserwowano opóźniony rozwój na skutek wszelkiego rodzaju upośledzeń.

Program z zakresu oswojenia z wodą dzieci w wieku niemowlęcym.

Celem kursu jest oswojenie z wodą poprzez wstępną adaptację do środowiska wodnego, która ma na celu przygotowanie dziecka do uczenia się w przyszłości podstawowych umiejętności pływackich. Program przewiduje nauczanie podstawowych umiejętności ruchowych w wodzie przy współudziale jednego z rodziców. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są w następujących grupach wiekowych:
– Bobasy 3-12 miesięcy z rodzicem,
– Bobasy 13-24 miesięcy z rodzicem,
– Bobasy 25-36 miesięcy z rodzicem.
Realizacja programu umożliwia nabycie przez dzieci następujących umiejętności:
– samodzielnego leżenia na grzbiecie,
– samodzielnego leżenia na piersiach z pasywnym podtrzymywaniem,
– samodzielnego zanurzania się pod powierzchnię wody (nurkowanie),
– samodzielnego wykonania wślizgu do wody połączonego z nurkowaniem,
– nabycie umiejętności przemieszczania się w leżeniu na piersiach i grzbiecie przy pomocy prymitywnych ruchów nóg i ramion.

Program z zakresu oswojenia z wodą dzieci od 1 roku do 3 lat (z rodzicem)

Celem kursu jest oswojenie z wodą poprzez wstępną adaptację do środowiska wodnego. Przez adaptację wstępną do środowiska wodnego rozumiemy taki proces psychiczny, motoryczny i fizjologiczny dziecka, w którym reakcje uczącego się pływać są na tyle złagodzone, że zarówno uwaga, jak i aparat ruchowy ćwiczącego dziecka są przygotowane do percepcji dydaktycznej, czyli do rozpoczęcia właściwego nauczania pływania.

W celu uzyskania optymalnych wyników nauczania, opiekunowie zobowiązani są do bezwzględnego wykonywania poleceń wydawanych przez instruktora. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dzieci uczą się pływania przy współudziale jednego z rodziców. Bardzo istotnym elementem odróżniającym prowadzenie zajęć
z małymi dziećmi od zajęć z dziećmi w wieku szkolnym jest konieczność wykonywania ćwiczeń przez dzieci, jak i rodziców. W trakcie zajęć rodzice informowani są ponadto o sposobach trzymania dziecka podczas wykonywania ćwiczeń i o asekuracji.

Oswajanie z wodą i lekcje pływania dla dzieci 2-3 lat (z rodzicem)

Celem kursu jest adaptacja do środowiska wodnego na basenie, doskonalenie nabytych umiejętności, ćwiczenia i zabawy przygotowujące do podstawowych skoków.

Zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 12 miesięcy odbywają się w środy o godzinie 16.15.
Zajęcia dla dzieci w wieku 13 – 36 miesięcy odbywają się w środy godzinie 17.00.

 

Galeria

Skip to content