Stypendia sportowe 2021 przyznane

W imieniu Wójta Gminy Czerwonak Marcina Wojtkowiaka informujemy, że po otrzymanej rekomendacji oraz wnikliwej ocenie wniosków przez Radę Sportu w składzie: Krzysztof Pilarski – Przewodniczący Rady Sportu, Dyrektor Sport Challenge Fundacja Wspierania Aktywności Fizycznej, Hanna Kościelska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej, Łukasz Zarzycki – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Czerwonak, Jacek Sommerfeld – Radny Rady Gminy Czerwonak oraz Jakub Wojtkowiak – Radny Rady Gminy Czerwonak, stypendia sportowe Gminy Czerwonak na rok 2021 otrzymują (w kolejności alfabetycznej):

1. Julia Biskup – siedemnastolatka, zawodniczka Klubu Jeździeckiego Liljówka Stęszew (skoki przez przeszkody, ujeżdżanie), zawodniczka Kadry Wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego brązowa medalistka Pucharu Polski, złota medalistka Halowego Pucharu Polski oraz Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, brązowa medalistka Grand Prix oraz zawodów Talent Wielkopolski.

2. Aleksandra Hornik – dwudziestoczteroletnia zawodniczka w biegach na orientację w klasie Międzynarodowej Mistrzowskiej, czterokrotna Mistrzyni Polski w biegu klasycznym, średniodystansowym, nocnym oraz sprinterskim, dwukrotna Mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim i klasycznym w Klubowych Mistrzostwach Polski.

3. Kinga Kasperczak – piętnastoletnia akrobatka powietrzna, powołana do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata. Zajęła 4 miejsce Mistrzostw Polski w akrobatyce powietrznej w kategorii Aerial Hoop.

4. Antonina Korneluk – ośmioletnia zawodniczka Czerwonackiego Klubu Karate Owińska, Mistrzyni Polski Kata Indywidualnie oraz Wicemistrzyni Polski w Kumite Indywidualnym 2020.

5. Apolonia Kościelak – dwunastoletnia piłkarka, wicemistrzyni Polski Halowych Mistrzostw Polski kategorii U13. Z zespołem młodziczek awansowała do Mistrzostw Polski U13, reprezentantka kadry wojewódzkiej powołana na turnieje reprezentacji U13.

6. Nadia Krezyman szesnastoletnia piłkarka grająca w ekstralidze kobiet. Powołana do Kadry Narodowej U-19, wraz z zespołem klubowym zajęła pierwsze miejsce Centralnej Ligii Juniorek 2020 oraz 1 miejsce turnieju MimaCup w Hiszpanii.

7. Anna Maria Łuczak – trzynastolatka, zawodniczka akrobatyki powietrznej. Trenując pod okiem Barbary Knade została w 2020 roku Wicemistrzynią Polski, wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata i została powołana do reprezentacji kraju.

8. Marek Nitschke – czterdziestosiedmioletni tenisista, srebrny medalista Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym na wózkach.

9. Alex Wilga – trzynastolatek, kanadyjkarz trenujący w KS Warta Poznań. W 2020 roku został m.in. indywidualnie (C1) brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików oraz zajął 6 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Został również Mistrzem Polski w czwórce podczas Mistrzostw Polski Młodzików, a w duecie (C2) wygrał Maraton Kajakowy.

10. Eryk Wilga – szesnastolatek, kanadyjkarz trenujący w KS Warta Poznań. W 2020 roku został m.in. Mistrzem Polski Juniorów Młodszych na 5000 m, długodystansowym Mistrzem Polski na dystansie 10 km oraz zajął 3 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 1000 m w startach indywidualnych C1. Eryk wygrał również zawody w maratonie kajakowym.

11. Natalia Zandecka – dziewiętnastoletnia wioślarka, Mistrzyni Polski Seniorów w czwórce podwójna wagi lekkiej, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w ósemce kobiet, Mistrzyni Polski Młodzieżowych Mistrzostw Polski w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

12. Weronika Zielińska – dziewiętnastoletnia orliczka kolarstwa górskiego, srebrna medalistka etapówki „Gwiazda Południa”. Zajęła 2 miejsce w zawodach TREK EXTREME MTB Challenge, 1 miejsce open w zawodach MTB w Gostyniu i Wiórku, 2 miejsce open w zawodach w Krzywiniu i Wilkowicach, 3 miejsce open w zawodach w Sławie oraz Przyłęku, 4 miejsce open w zawodach w Chodzieży.

Stypendystom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, licząc na to, że rok 2021 pozwoli im dalej mocno rozwijać sportowe skrzydła.