Siatkówka plażowa i Jubileuszowe Bolechowo na sportowo czyli lipiec w AKWENIE

Wietrzna siatkówka

17 lipca na kąpielisku AKWEN Tropicana w Owińskach rozegraliśmy Trzeci Towarzyski Turniej Sitkówki Plażowej AKWEN Beach Volley Cup.

7 dwuosobowych drużyn, 20 rozegranych pojedynków w systemie grupowo-pucharowym, 30 setów i jedna kobieta wśród trzynastu mężczyzn. Kamila Piątek grała wyśmienicie, co odnotowujemy z tym większą satysfakcją, że poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Ostatecznie po blisko pięciu godzinach zawodów, w słońcu, ale przy silnym wietrze bardzo utrudniającym grę, wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce Aleksander Poznański/ Damian Marcjan

2 miejsce: Bartosz Haberland /Mateusz Bidziński

3 miejsce Kamila Piątek/Mateusz Skrzypiński

4 miejsce: Bartosz Wilczyński/Sebastian Bartel

 

Atmosfera dzięki fantastycznym zawodnikom jak zawsze była wspaniała, za co bardzo dziękujemy drużynom. Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Czerwonak, a partnerami i jednocześnie fundatorami nagród I-KAR  Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia i firma kosmetyczna Balsamique. Dziękujemy również Gminnemu Przedsiębiorstwu Wodociągowemu za dostarczenie tak ważnej podczas zawodów sportowych wody.

Impreza była organizowana w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Zdjęcia: Fotografia Tomasz Szwajkowski

 

 

W Bolechowie po raz trzydziesty

„Okrągłe” edycje Bolechowa na Sportowo, czyli Aktywnego Czerwonaka Nocą to zawsze okazja do zorganizowania zawodów dla dzieci (przed rywalizacją dorosłych) i przygotowania wyjątkowych niespodzianek dla zawodników. Nie inaczej było podczas trzydziestego spotkania, które odbyło się 12 lipca. W rywalizacji dziecięcej startowało 81 dzieci, wśród których najmłodszy zawodnik miał 14 miesięcy. W zawodach głównych udział wzięło 182 biegaczy i „chodziarzy”.

Dzieci na mecie witaliśmy medalami, sokami i słodkimi batonikami ufundowanymi przez Azyl Biegacza. Batony na mecie czekały również na dorosłych. Każdy zawodnik, którego numer otrzymywany po przekroczeniu mety kończył się cyfrą 3 dodatkowo otrzymywał peeling kosmetyczny od firmy Balsamique. Pozostałe niespodzianki i nagrody ufundowali partnerzy cyklu: I-KAR Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia, MB Motors Mercedes Benz, Wito Labels, straszy brat Bolechowa na Sportowo, czyli Cytadela By Night oraz Powiat Poznański i Biuro Podróży Jamajka. Specjalną nagrodę – sesję fotograficzną sprezentował Tomasz Szwajkowski.

 

Zdjęcia: Fotografia Tomasz Szwajkowski

Skip to content