Rodzinny Rajd Rowerowy – relacja

15 czerwca, w upalne sobotnie przedpołudnie aż 200 uczestników zameldowało się na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego 3xR brzegiem Warty.
W tym roku organizatorzy zaproponowali dwie trasy – śródecką (startującą spod Bramy Poznania ICHOT) oraz czerwonacką (która miała swój początek na parkingu pod Dziewiczą Górą).
Wspólnym mianownikiem obu tras było nabrzeże rzeki Warty, które (od strony południowej bądź północnej) uczestnicy musieli pokonać, chcąc dotrzeć do mety – na przystań Akwen Marina w Czerwonaku.
Podczas rajdu okazało się, że teren nadrzeczny jest niezwykle atrakcyjny turystycznie i krajoznawczo, że ,,warto zainwestować nad Wartą”, udrożnić nadwarciańskie ścieżki, umożliwiając rowerzystom i spacerowiczom swobodne poruszanie się i przemieszczanie. Na mecie na wszystkich czekała cała moc atrakcji. Posiłek regeneracyjny, gry i zabawy rekreacyjne, wspólne śpiewanie przy gitarze, konkurs wiedzy turystycznej z nagrodami.
CRKF AKWEN dziękuje współorganizatorom: Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, PTTK Oddziałowi Środowiskowemu Poznań Nowe Miasto, Zarządowi Osiedla Przylesie w Czerwonaku oraz Partnerom: Bramie Poznania ICHOT, Skoda Porche Obornicka, firmie Bemer, Nikośbike z Koziegłów, Polu Golfowemu z Trzaskowa.

Fotogaleria:

 

Skip to content