Relacja z turnieju sołectw – piłka nożna

W sobotę 9.12.2017 roku odbyła się pierwsza edycja zmagań sołeckich, tym razem w sportach drużynowych. Reprezentanci Sołectw spotkali się na nowej hali w Owińskach, aby rywalizować w turnieju piłki nożnej. Niestety, ale do turnieju zgłosiły się tylko dwa Sołectwa (Owińska z Sołtysem Wojciechem Bukowskim, które reprezentowały dwie drużyny oraz Bolechówko – Potasze z Sołtysem Jerzym Wolniewiczem). Skład turniejowy, jako 4 drużyna uzupełniła Reprezentacja Gminy Czerwonak.

Wszystkie drużyny pojawiły się na hali w okolicach godziny 9:30, a o 10:00 rozpoczęto rywalizację. Organizator ustalił, że drużyny rozegrają po 3 piętnastominutowe mecze systemem “każdy z każdym”. Spotkania były bardzo zacięte, ale gra toczyła się zgodnie z zasadami fair-play. Głównym założeniem organizacyjnym była dobra zabawa i integracja środowisk sołeckich z Gminy Czerwonak.

Po ostatni gwizdku okazało się, że zwycięzcą turnieju została drużyny Reprezentacji Gminy Czerwonak z Wójtem Jackiem Sommerfeldem na czele. Nie było to dużym zaskoczeniem, gdyż w perspektywie innych drużyn biorących udział w turnieju posiadali zdecydowanie największe doświadczenie oraz indywidualne umiejętności piłkarskie.
Jednak po krótkich ustaleniach  wśród zawodników drużyny zwycięskiej podjęto decyzję, że rezygnują oni z pucharu za 1 miejsce i przekazują go dla kolejnej drużyny, czyli drużyny Owińska II, która ostatecznie została zwycięzcą turnieju. Na drugim miejscu podium stanęli reprezentanci Sołectwa Bolechówko – Potasze, a brązowe medale otrzymali zawodnicy Owińska I.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Kamila Urbanowicza, a bramkarzem Michała Pecolda (obaj Reprezentacja Gminy Czerwonak), którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary oraz medale.

Wielkie podziękowania dla Pani Dyrektor SP w Owińskach za ogromną pomoc przy organizacji turnieju.

Frekwencja nie była porażająca, ale był to pierwszy turniej organizowanym w tej formie od dłuższego czasu.
Dziękujemy przede wszystkim tym Sołtysom, którzy zaangażowali się i zorganizowali drużyny, choć mamy nadzieję, że podczas kolejnych zmagań, które odbędą się na hali sportowej w Czerwonaku w dyscyplinie siatkówka, zainteresowanie będzie zdecydowanie większe.

 

Skip to content