Relacja z turnieju piłki nożnej

W sobotę 15 grudnia na hali sportowej w Czerwonaku odbyła się kolejna edycja zmagań sołeckich. Turniej piłki nożnej swoim patronatem objął Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak.

Tym razem frekwencja dopisała i na starcie zameldowało się 10 drużyn, które na podstawie losowania zostało podzielonych na dwie grupy po 5 zespołów. W grupie „A” zagrali reprezentanci Osiedla Przylesie, Osiedla Leśnego, sołectwa Bolechowo oraz dwie drużyny w których siły połączyli mieszkańcy dwóch sołectw: pierwsza Czerwonak I i II, druga Kicina i Klin. W grupie „B” znalazły się sołectwa Owińska, Bolechówko – Potasze, Miękowo, Czerwonak I oraz trzecia drużyna ”mieszana”, złożona z zawodników Owińsk i okolic.

Kilka minut po 9 pierwszy gwizdek rozpoczął zmagania grupowe, w których do rozegrania było 20 meczów, każdy po 10 minut. Pomimo tego, że podczas turnieju priorytetem miała być integracja sportowców – amatorów z Gminy Czerwonak oraz przede wszystkim dobra zabawa, dało się zauważyć, że nikt nie zamierza się podkładać, a każda z drużyn będzie walczyć o jak najlepszy wynik. Po kilku godzinach zmagań poznaliśmy półfinalistów turnieju, którymi były dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

W pierwszym meczu fazy play – off na przeciwko siebie stanęli niepokonani do tej pory zawodnicy Czerwonaka I/II oraz drużyna mieszana z Owińsk. Od początku meczu poczynania na placu gry zdominował zespół Czerwonak I/II, który ostatecznie zwycięstwem 6:1 zapewnił sobie awans do finału. Drugi półfinał to już bardziej zacięta rywalizacja, ale ostatecznie zwycięska dla młodych piłkarzy z Bolechowa.   

Dwa ostatnie mecze zapowiadały niemałe emocje. Mecz o 3 miejsce zakończył się bezbramkowym remisem i do wyłonienia drużyny, która stanie na najniższym stopniu podium niezbędna okazała sie seria rzutów karnych. “11” lepiej wykonywali zawodnicy z Owińsk i to oni zdobyli 3 miejsce. W meczu finałowym zmęczeni już piłkarze z Bolechowa, nie dali rady utrzymać tempa meczu swoich starszych kolegów i ostatecznie zakończyli rywalizację na 2 miejscu, co w perspektywie silnej obsady turnieju, wydaje się być dobrym wynikiem.

Zwycięzcami turnieju została niepokonana drużyna z sołectwa Czerwonak I/II, która zdecydowanie zasłużyła na końcowy sukces – wygrała wszystkie swoje mecze przy 26 strzelonych i tylko 3 straconych bramkach.

Ceremonia zakończenia nagród odbyła się w obecności Wójta Marcina Wojtkowiaka, który wspólnie z przedstawicielem WZPN-u Godfrydem Kuryło wręczali puchary i medale najlepszym drużynom. Każda drużyna, która stanęła na podium otrzymała również bon upominkowy do sklepu sportowego o wartości 300 – 1 miejsce, 200 – 2 miejsce, 100 – 3 miejsce.

Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Najlepszym bramkarzem został Dawid Czarnecki z Czerwonak I/II, najlepszym strzelcem Dawid Jarosz – Czerwonak I/II, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Matelskiego z Bolechowa.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju oraz samych uczestników, których poza wysokim poziomem sportowym cechowała postawa fair-play w każdym rozegranym meczu.

Turniej przyniósł same pozytywne emocje, co pozwoli w niedalekiej przyszłości powtórzyć rywalizację sołecką w podobnej formule.

WYNIKI

Skip to content