Relacja z Tropicana Beach Soccer Cup

W sobotę 19 sierpnia na terenie Kąpieliska Akwen Tropicana odbył się turniej piłki nożnej plażowej – Tropicana Beach Soccer Cup 2017. W turnieju wystąpiło siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy w których grano systemem “każdy z każdym”. Mecze trwały 2 x 6 min, ale ze względu na specyficzną nawierzchnię pomimo tak krótkiego czasu meczu zawodnicy i tak kończyli swoje mecze mocno zmęczeni.

Pogoda sprzyjała – nie wiało i nie padało, a słońce tylko czasami wyglądało zza chmur. W takiej atmosferze rozpoczęliśmy mecze półfinałowe. Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Spartakusa, a w drugim półfinale po bardzo zaciętym meczu (bramka na 4:4 dla drużyny To Tylko Zabawa padła 15 sekund przed końcowym gwizdkiem) do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne w których lepsi okazali się zawodnicy To Tylko Zabawa.

W międzyczasie na obiekcie pojawił się Wójt Jacek Sommerfeld, który znany jest z zamiłowani do sportu, a w szczególności piłki nożnej. Długo nie trzeba było go namawiać, aby w meczu o 3 miejsce wzmocnił drużynę Akwenu. Tak też się stało, ale z tego meczu i tak wszyscy obecni zapamiętają przepiękną bramkę strzeloną przez Wójta. Szkoda, że na obiekcie nie było kamer, bo takiej przewrotki nie powstydziłby się sam Boguś Saganowski.

Mecz finałowy nie przyniósł spodziewanych emocji. Chłopaki z To Tylko Zabawa postawili wysoko poprzeczkę drużynie Spartakusa, która nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki i musiała uznać wyższość rywala.

Najlepsze drużyny turnieju otrzymały medale oraz puchary oraz drobne nagrody rzeczowe.
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników za stworzenie pozytywnej atmosfery oraz rywalizację w duchu fair – play.

Zobacz wszystkie zdjęcia z turnieju.

Wyniki

Tropicana Beach Soccer Cup

Skip to content