Grzegorz Stajkowski zwycięzcą turnieju AKWEN Gem Cup 2017

W dniach 4 – 5 marca 2017 roku na terenie kortów tenisowych w Bolechowie rozgrywano turniej tenisa ziemnego Akwen Gem Cup 2017. Do turnieju zgłosiło się 14 zawodników, a ostatecznie na starcie pojawiło się 13. Organizator zdecydował, że w grupach A i B wystąpi po 4 zawodników, a w grupie C – pięciu. Po rozegraniu 23 meczów w grupach eliminacyjnych najlepsza 8 uzyskała awans do niedzielnej fazy play – off.

W niedzielę 5 marca 2017 roku punktualnie o 9.00, ósemka najlepszych zawodników sobotnich eliminacji rozpoczęła rundę meczów ćwierćfinałowych. Cztery zacięte pojedynki wyłoniły zawodników wśród których znajdował się potencjalny zwycięzca turnieju.

Po meczach ćwierćfinałowych nastąpiła chwila przerwy, aby po tym czasie powrócić do rywalizacji.

W pierwszym półfinale znaleźli się mieszkańcy Gminy – Stanisław Wolniewicz (Potasze) oraz Grzegorz Stajkowski (Koziegłowy). Zdecydowanym zwycięzca został Pan Grzegorz, który po szybkim meczu, zakończonym w dwóch setach, mógł ze spokojem oczekiwać na rywala w walce o turniejowe zwycięstwo.

Drugi półfinał był bardziej wyrównany, a rywalizowali w nim Paweł Cieszko oraz Rafał Pyrzanowski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tiebreak, który na swoją korzyść rozstrzygnął Paweł Cieszko.

Mecze medalowe były zdecydowanie bardziej wyrównane, niż pojedynki eliminacyjne i w każdym z nich do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie tiebreaka. W meczu o 3 miejsce, pomimo zwycięstwa w pierwszym secie, zmęczony trudami turnieju Stanisław Wolniewicz nie dał rady zakończyć meczu sukcesem i ostatecznie musiał uznać wyższość Rafała Pyrzanowskiego. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, jak na amatorski turniej. Zwycięzcą pierwszego seta został Grzegorz Stajkowski, a drugiego Paweł Cieszko. O ostatecznym zwycięstwie w turnieju musiał zdecydować trzeci, jednocześnie ostatni set rozegrany w tym turnieju. Wymiany były bardzo zacięte, ale wynik okazał się korzystny dla Pana Grzegorza i to on został zwycięzcą AKWEN GEM CUP 2017.

Na ceremonii wręczenia nagród pojawił się dyrektor CRKF AKWEN w Czerwonaku – Radosław Jaśkowiak, który najlepszych zawodników uhonorował pucharami, medalami oraz talonami do sklepu sportowego.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz sportowe emocje.

Specjalne podziękowania pracowników kortów, którzy dbali o dobrą atmosferę, a także dla osób odpowedzialnych za przeprowadzenie turnieju Jan Serafiniaka, Pawła Kulesy oraz Michała Bartoszewskiego.

Załączniki

 

Skip to content