pomost z lotu ptaka przu przystani Owińska

Przystań kajakowa w Owińskach

Przystań Owińska znajduje się na 229 km Warty, na wysokości ul. Cysterek w Owińskach i oddalona jest o około 5 kilometrów od przystani AKWEN Marina w Czerwonaku.

W sezonie od kwietnia do października przystań będzie wyposażona w pomost pływający z desek impregnowanych o długości 18 m, dostosowany do cumowania małych jednostek pływających, a na brzegu wykonano ślizg ułatwiający wyciąganie kajaków z rzeki.  Wykonano drogi dojazdowe do pomostu, zamontowano oświetlenie parkowe typu LED – 9 latarni oraz monitoring wizyjny – 8 kamer. Umocniono brzeg rzeki materacem faszynowym.

Wyposażenie Przystani OWIŃSKA:

– pływający pomost o długości 18 m

–  dwa wandaloodporne stoły 

– cztery ławki 

– stojak i stację naprawczą dla rowerów.

28 lipca została oficjalnie otwarta kładka pieszo-rowerowa łącząca gminę Czerwonak z Poznaniem, wybudowana w bezpośrednim sąsiedztwie Przystani Owińska. 8 sierpnia miał miejsce bieg charytatywny Kładka Run, którego uczestnicy pokonywali trasę od Przystani aż do końca mostu. 2 września na kładce odbył się koncert i pokaz laserowy w ramach wydarzenia Muzyczne Owińska. Dzięki kładce pieszo-rowerowej Przystań Owińska zyskała nową jakość.

Galeria Przystań Owińska

Skip to content