Przystań Owińska. Warto tu zawinąć! – mamy nazwę nowej przystani kajakowej

Zadanie okazało się niełatwe. Siedmioosobowa komisja złożona z przedstawicieli Gminy Czerwonak (wydziału Promocji i Rozwoju oraz Rady Gminy), przedstawiciela Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Wielkopolskiej Grupy Sportów Wodnych Kilwater oraz pracowników AKWENU długo dyskutowała jak ochrzcić nowy obiekt mając do dyspozycji dwadzieścia nadesłanych w konkursie propozycji.
 
Kluczem do wyboru okazała się prostota – zwycięska nazwa sytuuje przystań na mapie turystycznej w oczywisty sposób (zawierając nazwę miejscowości) i określa jej funkcję (miejsce przysposobione do cumowania jednostek wodnych).
 
Określenie P R Z Y S T A Ń należy również rozumieć szerzej: zatrzymaj się, stań na chwilę, moment, rozejrzyj się wokół, zobacz więcej… tu, do Owińsk, naprawdę warto zawinąć!
 
Gratulując autorce zwycięskiej propozycji i dziękując wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej konkursowej zabawie chcemy dodatkowo wyróżnić autorki i autorów nazw pod względem liczby punktów sytuujących się wysoko na liście zgłoszonych propozycji.
 
Są wśród nich nazwy będące ukłonem w stronę tradycji:
 
1) Przystań Cysterska. Bądź bliżej natury.
2) Przystań Cysterska. Z Cysterkami zawsze do mety.
 
a także te, które nawiązywały kreatywnie do nazwy AKWEN:
 
3) AKWENIKA. AKWENIKA to sport relaks i turystyka!
4) AKWEN PomostOWNIA. W nurcie z naturą.
 
oraz:
 
5) TOPIK. TOPIK Owińska przystań i siły odzyskaj! – przywołująca w zabawny sposób wodnego pajęczaka.
 
Raz jeszcze dziękujemy uczestnikom i zapraszamy mieszkańców i turystów z początkiem maja na PRZYSTAŃ OWIŃSKA. Warto tu zawinąć!
 
Autorka zdjęcia: Katarzyna Rydlewska
 
(zdjęcie ilustrujące wpis pokazuje fragment Warty i pomost na przystani kajakowej w Owińskach)

 

Skip to content