Olimpiada Przedszkolada – relacja

W piątek 24 maja 2019 roku na terenie Kompleksu Sportowego w Owińskach odbyła się XI Olimpiada Przedszkolada. To sportowe święto dla najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy, które każdego roku ma stałe miejsce w kalendarium imprez organizowanych przez CRKF „AKWEN”. Przedszkolaki odśpiewały hymn, zapaliły znicz olimpijski i złożyły przysięgę przedszkolaka – olimpijczyka.

Na rozpoczęciu pojawił się Wójt Marcin Wojtkowiak, Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Wojciech Skrzekut, Dyrektor CRKF „AKWEN” Piotr Stańczak oraz inni zaproszeni goście. Imprezę, krótkim przemówieniem, oficjalnie rozpoczął Wójt. Chwilkę później wybrani przedstawiciele zaproszonych do udziału w Olimpiadzie przedszkoli wciągnęli flagę olimpijską, a następnie zapalili znicz olimpijski, który dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji.  Przedszkolaki mierzyły się w dziewięciu specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych wśród których znalazły się m.in.: bieg w workach, tor sprawnościowy, rzut karny i do kosza, skok w dal, bieg slalomem.  Dodatkową konkurencją była możliwość zaprezentowania swoich talentów  w występie artystycznym.

Ponadto Organizator przygotował dla najmłodszych dwa pokazy. Mali Olimpijczycy zachwyceni byli atrakcjami przygotowanymi przez Traperską Osadę i Stowarzyszenie Sportów Lotniczych Czerwonaki. Pan Jarosław Tylkowski z Traperskiej Osady zaprezentował możliwości Husky startujących w zawodach psich zaprzęgów, barwnie opowiadając o cechach tych wspaniałych psów. Dzieci mogły pogłaskać psy i wziąć udział w wyścigu z nimi, co przysporzyło wiele emocji. Członkowie sekcji modelarzy SSL Czerwonaki zaprezentowali swoje modele, m.in. największy w Polsce model szybowca, oraz jeden z największych modeli samolotu Wilga. Przedszkolaki mogły poczuć moc ciągu silników zaprezentowanych modeli, a Pan Wojciech Błażejczyk opowiedział o tajnikach techniki modelarskiej i lotniczej. Bardzo dziękujemy Traperskiej Osadzie i SSL Czerwonaki za tak ciekawe pokazy i wsparcie naszej Olimpiady.

Ostateczny wynik zawodów był dość zaskakujący, ale jakże sprawiedliwy. Po zsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że każde z przedszkoli zwyciężyło w jednej z nich. Takie wyniki spowodowały, że wszyscy okazali się zwycięzcami i otrzymali nagrodę za zdobycie 1 miejsca.

Medale, puchary oraz nagrody najmłodszym wręczali Dyrektor CRKF „AKWEN” Piotr Stańczak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Wojciech Skrzekut.

Wyrazy podziwu dla wszystkich uczestników oraz wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz sponsorów, którzy na różny sposób nas wsparli:

– Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
– Transkom Sp. z o.o.
– Rada Gminy Czerwonak
– Urząd Gminy w Czerwonaku.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Fot. A. Materna, B. Wicher

Skip to content