Projekt #AKWENdlaZiemi – nagrodzony!

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN zostało tegorocznym laureatem konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wśród ponad 200 zgłoszonych wniosków 13 osobowa komisja konkursowa oceniła bardzo wysoko nasz projekt #AKWENdlaZIEMI nominując go do nagrody. Podczas onlinowej uroczystości 2 grudnia Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego “wręczył” pamiątkowy dyplom oraz nagrodę w wysokości 8 000 zł dyrektorowi Piotrowi Stańczakowi.

Przypomnijmy: #AKWENdlaZIEMI to nasza majowa akcja powtórnego wykorzystania wody basenowej, która musi być wypompowana przed coroczną przerwą technologiczną na pływalni. Wodę udostępniliśmy w tym roku rolnikom, działkowcom i właścicielom ogrodów przydomowych do podlewania łąk i trawników w okresie suszy. W akcji pomogli nam bardzo strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonaku.

Mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą inne obiekty basenowe i rozsądne wykorzystanie wody przy jej wymianie będzie w przyszłości normą. Tym bardziej, że susza, zwłaszcza w Wielkopolsce, staje się coraz większym problemem i działania mające na celu złagodzenie jej skutków stają się koniecznością.

Otrzymaną nagrodę w całości przeznaczymy na kolejne działania proekologiczne w Gminie Czerwonak.

Skip to content