Aqua Aerobic

Każdy z nas zastanawia się czasami, gdzie się zapisać na zajęcia i którą formę fitness wybrać? Jeżeli lubisz środowisko wodne oraz ćwiczenia przy muzyce to ta forma jest idealna dla Ciebie. Woda jako środek terapeutyczny była stosowana od stuleci. Początki hydroterapii można odnaleźć w czasach cesarstwa rzymskiego. Współczesną hydroterapię możemy podzielić na bierną (natryski, kąpiele, łaźnie) i czynną (forma ćwiczeń prowadzonych indywidualnie lub w grupach pod okiem instruktora).

Aqua Fitness spośród wszystkich dostępnych form powoduje najmniejsze obciążenie dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii. Aqua Fitness to ćwiczenia w wodzie w postaci prostej choreografii przypominających aerobik. Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe a ćwiczenia natomiast są bardzo bezpieczne i efektywne. Opór wody sprawia iż 1 minuta ćwiczeń w wodzie jest równa 5 minutom zwykłych ćwiczeń na lądzie. aqua-areobik-2

Korzyściami płynącymi z zajęć jest odciążenie stawów i kręgosłupa, obniżenie tonusu mięśniowego, opóźnienie czasu występowania zmęczenia z uwagi na zmniejszenie ciężaru ciała i impaktu, zwiększenie ruchomości i zakresu ruchów w stawach, zwiększenie elastyczności mięśni, ścięgien, więzadeł, zwiększenie siły mięśni, wytrzymałości organizmu, poprawa koordynacji ruchowej i równowagi. 

Zajęcia działają przeciwbólowo ze względu na zmniejszenie wrażliwości zakończeń nerwowych, likwidują napięcie i stres. Dzięki ćwiczeniom wysmuklisz sylwetkę i zmobilizujesz się do kontroli wagi i pielęgnacji ciała.

Zajęcia Aqua Fitness na Pływalni w Koziegłowach są prowadzone w systemie tygodniowym: czyli dany rodzaj ćwiczeń jest powtarzany na wszystkich zajęciach w danym tygodniu. Zajęcia w cyklach tygodniowych różnią się od siebie w zależności od muzyki, intensywności i wykorzystywanego podczas ćwiczeń sprzętu.

Każdy cykl tygodniowy zajęć jest nastawiony na inną grupę mięśniową – w takim systemie, w przeciągu całego miesiąca przećwiczymy całe nasze ciało.

Terminy zajęć Aqua Aerobic

Wtorek i Czwartek 

19:30

Terminy zajęć Aqua Tabata

Wtorek i czwartek

20:30

 

Aqua Tabata

Aqua Tabata, to ekstremalny, interwałowy trening metaboliczny prowadzony w wodzie. W równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Dzięki temu “podkręca” metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Celem treningu jest poprawa zarówno wydolności anaerobowej (beztlenowej), jak i aerobowej (tlenowej), a co za tym idzie – zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu. W związku z tym spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej jest “skutkiem ubocznym” intensywnych ćwiczeń.

Serii ćwiczeń nie wolno wykonywać na czczo oraz zaraz po posiłku. W związku z intensywnością treningu należy dbać o regularne uzupełnianie elektrolitów w organizmie i odpowiednią suplementację.

Celem jest wykonanie jak największej liczby powtórzeń danego ćwiczenia z jednakową intensywnością. Intensywność ćwiczeń ustala uczestnik zajęć – mają być na tyle ciężkie, aby czuł, że brak mu tchu, ale i na tyle lekkie aby dotrwał do końca zajęć.

UWAGA!
Nie poleca się go osobom początkującym oraz o słabej kondycji.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem są choroby układu krążenia. 

Dlaczego tabata w wodzie?

  • trening w wodzie nie obciąża kręgosłupa, stawów, wiązadeł ani ścięgien – kontuzje podczas ćwiczeń w wodzie praktycznie się nie zdarzają
  • opór wody jest 12-krotnie większy niż powietrza, dlatego ćwiczenie w wodzie to idealny trening oporowy
  • temperatura powoduje, że nawet przy większym wysiłku nie czujemy od razu zmęczenia – czas wystąpienia zmęczenia jest opóźniony
  • ciśnienie hydrostatyczne działa na ciało i wywiera duży wpływ na klatkę piersiową, ułatwiając wdech i stawiając opór przy wydechu (poprawiamy wydolność oddechową)
  • woda podnosi bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń
  • wyporność wody zapewnia, że ćwiczenia te są prowadzone w pełnym odciążeniu. Ciało zanurzone w wodzie staje się lżejsze o około 90 % czyli osoba ważąca 70 kilogramów w wodzie ma jedynie 6! Dzięki temu podczas zajęć nie odczuwa się wysiłku, mimo że mięśnie pracują bardzo intensywnie!

 

Więcej informacji pod nr telefonu: 61 415 16 82

Zapraszamy na zajęcia!