O AKWENIE

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN powstało w 2004 roku i pełni rolę gminnych ośrodków sportu
i rekreacji.

Zostało powołane celem realizacji misji gminy Czerwonak w zakresie sportu, turystyki i rekreacji, sformułowanej następująco: „Jesteśmy gminą atrakcyjnie położoną w obrębie aglomeracji poznańskiej. Dzięki licznym atutom środowiska naturalnego oraz rozwiniętej infrastrukturze stwarzamy korzystne warunki zamieszkania, spędzania wolnego czasu oraz prowadzenia działalności gospodarczej”.

Misja Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN:

“Tworzymy warunki, aby mieszkańcy gminy Czerwonak mogli prowadzić aktywny tryb życia wpływający pozytywnie na ich zdrowie i poczucie zadowolenia (satysfakcji). Dbamy o jakość i rozwój oferty sportowej, rekreacyjnej i turystycznej zarówno w zakresie rozbudowy infrastruktury jak i organizacji wydarzeń”.

AKWEN zarządza obiektami sportowymi, rekreacyjnymi i turystycznymi na terenie całej gminy, organizuje imprezy sportowe, rekreacyjne i turystyczne dla mieszkańców gminy Czerwonak, o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Spośród wielu obiektów na wyróżnienie zasługuje pływalnia i siłownia w Centrum Kultury i Rekreacji
w Koziegłowach.
To tu mieszkańcy naszej gminy najchętniej spędzają wolny czas korzystając z szerokiej oferty rekreacyjnej. Otwarte we wrześniu 2016 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach posiada najnowocześniejszą salę widowiskową w okolicy. Dzięki temu mamy możliwość organizowania koncertów
i konferencji na najwyższym poziomie.

Cieszą nas Państwa odwiedziny w naszych obiektach, które możemy liczyć nie w setkach a tysiącach.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej szerokiej oferty, ponieważ:

“Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Dokument z pełną treścią statutu naszej jednostki dostępny jest TUTAJ.

Galeria

Skip to content