Nowość! Paddleboard na Tropicanie

Paddleboard jest inaczej nazywany stand up paddle (SUP).

Pływanie na SUP jest proste, to sport dla każdego, przynajmniej dopóki nie ma fali.  

To dyscyplina sportu, która pozwala na trochę wysiłku i relaksu jednocześnie. Do uprawiania tego sportu potrzebujemy jedynie odpowiedniej deski i wiosła.

Sztuka polega na utrzymywaniu się na desce i poruszaniu się po wodzie za pomocą wiosła. Wystarczy odpowiednio balansować nogami i utrzymywać wyprostowaną postawę. Wiosłem nadajemy kierunek naszej desce i przemieszczamy się w wybranym kierunku. Na desce można także siedzieć czy dryfować do czasu, gdy nie nadejdą fale! Bardzo ważna jest także linka, którą przymocowuje się deskę do nogi.

Połączenie deski surfingowej z kajakiem zyskało ogromną popularność kilka lat temu, wyścigi SUP odbywają się obecnie na całym świecie. W odróżnieniu od surfingu pływanie na paddleboard nie wymaga specjalnej nauki ani szczególnych umiejętności. Każdy może spróbować swoich sił i po kilku godzinach śmigać bez wywrotek.

Deska SUP jest szersza od windsurfingowej, a więc łatwiej utrzymać na niej równowagę, pokryta antypoślizgowym materiałem lub specjalną pianką. Wiosło można dopasować do swojego wzrostu, co zwiększa komfort pływania.

Pływać na paddleboard możliwe jest na AKWEN Tropicanie już od 25 czerwca 2018 r.

Skip to content