Na podstawie UCHWAŁY NR 254/XXI/2026 RADY GMINY CZERWONAK z dnia 12 lutego 2026 w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagród oraz wyróżnień sportowych dla zawodników z terenu Gminy Czerwonak za osiągnięte wyniki sportowe. (Dz. U. Woj. Wlkp. poz. 1785) Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak po otrzymanej rekomendacji poprzedzonej wnikliwą oceną wniosków przez Radę Sportu w składzie:
- Łukasz Zarzycki – Przewodniczący Rady Sportu, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Czerwonak, Prezes Wielkopolskiego Związku Koszykówki,
- Hanna Kościelska – radna Rady Gminy Czerwonak, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Gminy Czerwonak,
- Tadeusz Michalik – radny Rady Gminy Czerwonak, zapaśnik, brązowy medalista olimpijski, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2016,
- Ewelina Sterczewska – Członek Zarządu Parku Tenisowego Olimpia,
- Tomasz Kaczor – dwukrotny olimpijczyk, wicemistrz świata, złoty medalista igrzysk europejskich, srebrny medalista mistrzostw Europy,
- Marcin Napierała – Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie,
- Krzysztof Pilarski – Dyrektor Sport Challenge Fundacja Wspierania Aktywności Fizycznej,
- Jakub Wojtkowiak – członek Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej,
przyznaje nagrody sportowe za osiągnięte w 2025 roku wyniki sportowe następującym osobom:
- Zofia Kończal – wioślarka, która zajęła 7 miejsce w czwórce podwójnej juniorek młodszych
na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu – przyznano nagrodę w wysokości
1 000,00 zł; - Nadia Krezyman – reprezentantka Polski w piłce nożnej, uczestniczka Mistrzostw Europy UEFA – przyznano nagrodę w wysokości 2 000,00 zł;
- Antoni Kurek – triathlonista, który zajął 7 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pniewach – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
- Borys Pawłowski – zawodnik Judo, który zajął 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lublinie – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
- Jakub Krześniak – pływak, który podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lublinie oraz Bydgoszczy zajmował czwarte oraz szóste miejsce na dystansach 400m stylem dowolnym oraz 1500m stylem dowolnym – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
- Natalia Wieczorek – koszykarka, która wraz z zespołem ENEA AZS Poznań zdobyła 7 miejsce
w Mistrzostwach Polski Juniorek U17 – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł; - Ewa Szała – pływaczka, która uczestniczyła w Mistrzostwach Europy, przywożąc z nich dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal w swojej kategorii wiekowej – przyznano nagrodę w wysokości 2 000,00 zł;
- Franciszek Konieczny – wioślarz, który zdobył 8 miejsce w dwójce podwójnej juniorów młodszych oraz czwórce podwójnej juniorów młodszych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
- Alex Wilga – kajakarz, który zajął 5 miejsce w maratonie kajakowym na Mistrzostwach Świata w Gyor (Węgry) – przyznano nagrodę w wysokości 2 000,00 zł;
- Nikola Słowińska – zapaśniczka, która zdobyła 5 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Suwałkach – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
- Magdalena Woźna – gimnastyczka artystyczna, która wzięła udział w Mistrzostwach Polski w skokach na trampolinie – przyznano nagrodę w wysokości 1 500,00 zł;
- Jan Ratajczak – zawodnik hokeja na trawie, który wraz z klubem UKS SP5 Swarek Swarzędz zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzika – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
- Eryk Wilga – kajakarz, który zajął 5 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U23 w konkurencji C1 na dystansie 18,1km w Węgierskim Gyor – przyznano nagrodę w wysokości 1 000,00 zł;
Za osiągnięte w 2025 roku wyniki sportowe wyróżnienia sportowe otrzymują:
- Piotr Kurek – triathlonista, który wziął udział w Mistrzostwach Europy na dystansie Sprint Olimpijski, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej;
- Marta Stempak – triathlonistka, która zajęła 8 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie 0,3 km pływania, 8 km roweru oraz 1,5 km biegu;
- Janina Woźna – gimnastyczka artystyczna, która w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w skokach na trampolinie zajęła 5 miejsce w konkurencji Synchrony;
- Paulina Grzelkiewicz – kajakarka, uczestniczka Mistrzostw Europy na dystansach C1: 15,4 km oraz 3,4 km.
Gratulujemy wyróżnionym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym roku.