Koziegłowy odleciały – relacja z wydarzenia Poleć z nami

W niedzielę 15 października w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach miało miejsce pionierskie wydarzenie ,,POLEĆ Z NAMI’’, zorganizowane przez Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej ,,AKWEN” w Czerwonaku wraz paralotniarzami i modelarzami, będącymi w większości mieszkańcami Gminy Czerwonak i zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Sportów Lotniczych “CZERWONAKI”.

Odwiedzający goście mogli obejrzeć modele samolotów, oraz szybowców o gigantycznych rozmiarach. Były to modele latające należące do członków SSL ,,CZERWONAKI”, zrzeszonych również w większości w Aeroklubie w Kobylnicy. W czasie spotkania miała miejsce samolotowa bitwa powietrzna z udziałem dwóch modeli samolotów z czasów II Wojny Światowej (modele typu kombat).

Paralotniarzy natomiast widujemy często na niebie nad naszą Gminą. Są to osoby z długoletnim doświadczeniem w lotach swobodnych w górach oraz lotach z napędem wykonywanych na nizinach. Dopiero na ziemi można zobaczyć jak precyzyjne są aparaty latające i jak wielkie i delikatne mają skrzydła. Odwiedzający mogli wsiąść do wózków paralotniowych i poczuć się przez chwilę jak rasowi piloci.

Wystawcą była również firma Aero MIND z Poznania, specjalizująca się w dystrybucji dronów, która zademonstrowała zgromadzonym nie tylko sprzęt na stoisku, lecz również w akrobacjach powietrznych na zewnątrz. Potencjalnie nowi adepci tej pasji dowiedzieli się o szkoleniach, jakie trzeba odbyć, aby swoje marzenia realizować zgodnie z prawem lotniczym oraz zasadami bezpieczeństwa.

Informacji udzielał również przedstawiciel jednej z czołowych szkół paralotniowych w Wielkopolsce, z którymi od dawna współpracują ,,CZERWONAKI”. Na koniec spotkania rozlosowane zostały wśród uczestników dwa loty moto paralotnią nad naszą Gminą i Puszczą Zielonka. Zwyciężczynie to dwie mieszkanki Gminy Czerwonak, które polecą na wiosnę z pilotem kadry narodowej Tomaszem Kroteckim. Wraz z pasjonatami latania, liczymy na kolejne spotkanie, tym razem na łące w Bolechowie, gdzie w pogodne popołudnia można spotkać ,,CZERWONAKI” szykujące się do lotów.

Osoby zainteresowane paralotniarstwem oraz modelarstwem zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail czerwonaki@wp.eu lub na Facebooku /czerwonaki.

Pełna relacja zdjęciowa na stronie: https://www.flickr.com/photos/akwenczerwonak/

Poleć z nami

Skip to content