Jarmark Świąteczny już za nami…

7. Jarmark AKWENU wprowadził nas w atmosferę świąt.

Tygodnie przygotowań, rozmów ze sponsorami, wystawcami i wreszcie najgorętsze godziny tuż przed. Zapakować 600 paczek ze słodkimi upominkami to nie lada wyzwanie! Nasz coroczny jarmark zachwycił wielością i różnorodnością stoisk z rękodziełami lokalnych artystów i rzemieślników, które z pewnością były inspiracja dla gwiazdkowych prezentów, smacznymi wypiekami rodziców przedszkolnych i szkolnych, zbiórkami społecznymi (Przedszkole nr 2 im. Krasnala Hałabały zbierało środki na zakup defibrylatora) i przede wszystkim wspaniałą atmosferą. Pomimo zniechęcającej pogody, na jarmark przybyły tłumy!

Tuż po godzinie 16:00 wójt gminy Marcin Wojtkowiak zapalił światełka na choince, i to był sygnał dla Mikołaja, że czas na wręczanie słodkości. A kolejka do nich była imponująca.

W tym roku, dzień wcześniej, 6 grudnia umożliwiliśmy spotkanie z Mikołajem  ciężko chorym dzieciom z naszej gminy w ramach akcji AKWENowe POGOTOWIE MIKOŁAJKOWE. Mikołaj odwiedzał dzieci w ich domach wręczając prezenty – słodycze i pluszowe zabawki, zebrane podczas 1 edycji biegowego wydarzenia – BOLECHOWO NA SPORTOWO.

       

Kiermaszowi towarzyszyły występy dziecięcych zespołów. Świąteczne programy przygotowały: Gminne Przedszkole nr 1 Bajkowe Ludki Koziegłowy, Niepubliczne Przedszkole Skrzat, Gminne Przedszkole im. Dzieci z Leszczynowej Górki w Czerwonaku, Gminne Przedszkole nr 2 Krasnala Hałabały,  Szkoła Podstawowa im. H.CH. Andersena w Bolechowie Osiedlu, Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego w Koziegłowach, Gminne Przedszkole w Owińskach.

Bardzo dziękujemy sponsorom za słodkie upominki do paczek oraz za pomoc w organizacji Jarmarku. Tegorocznymi partnerami organizacyjnymi byli:

 1. Transkom Sp. Z.o.o
 2. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 lutego w Koziegłowach
 3. Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe w Koziegłowach
 4. Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
 5. Zarząd Osiedla Leśnego w Koziegłowach
 6. Drużyna Harcerzy z Koziegłów Działające przy Hufcu Czerwonak (3DSH CHAOS, 5DH CHAOSIAKI
 7. Veolia ZEC Karolin
 8. Kosox Sebastian Kaczmarczyk
 9. Elektrorydwan Czerwonak
 10. Fabryka Armatury Hawle – Koziegłowy
 11. Skoda Serwis Tomasz Andrecki Koziegłowy
 12. Stanisław Jarmuszkiewicz
 13. Sprutex – Jacek Spruciński
 14. Trivium  z Suchego Lasu
 15. MB Motors autoryzowany dealer i servis Mercedes Benz
 16. Mal-Max Waldemar Garstkowiak
 17. Ovimex
 18. PHU Jawi sp.zo.o
 19. PAMOZ – Romuald Czarnota
 20. Paweł Mazur
 21. BTI STUDIO – Marzena Wyscocka
 22. I-Kar Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia
 23. Krzysztof Dubiał – Kris- EuroTrans

 

 

 

 

Skip to content