Jarmark Świąteczny AKWENowa Magia Świąt już za nami

Tegoroczny, ósmy już, jarmark świąteczny AKWENowa Magia Świąt, który odbył się 5 grudnia w Koziegłowach, różnił się dotychczasowych. Miał formułę wyłącznie handlową. Naszym celem, jako organizatorów, było przede wszystkim wsparcie lokalnych rzemieślników i wytwórców w czasie pandemii  i umożliwienie mieszkańcom zakupu świątecznych prezentów. Wszystkie działania skierowaliśmy na zapewnienie zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym maksimum bezpieczeństwa. Stąd ustawione w sporym dystansie stoiska, zakaz spożywania posiłków i dbałość o noszenie maseczek przez uczestników jarmarku.

Zainteresowanie wystawców było olbrzymie, wyjątkowo szybko zostały zarezerwowane wszystkie dostępne miejsca. Co można było zakupić? Ręcznie zdobione bombki choinkowe, surowe ciasto piernikowe, artystyczną biżuterię, ręcznie lepioną ceramikę użytkową, owoce w miodzie, pluszowe zabawki, poduszki, obrusy, naturalne kosmetyki i syropy ziołowe, rzemieślnicze chleby, szydełkowe zabawki, stroiki świąteczne i mikołajkowe skrzaty. W większości wykonane przez naszych rodzimych artystów i rzemieślników.

I choć brakowało wielu elementów, znanych z poprzednich edycji jarmarku (występów dzieci z gminnych przedszkoli i szkół, wizyty św. Mikołaja i rozdawanych przez niego prezentów) – cieszymy się, że doszedł on do skutku, bo z pewnością udało się zrealizować cele, jakie stały u podstaw jego organizacji. I poczuć magię nadchodzących Świąt, widoczną w iskrzących się z nad maseczek oczach zadowolonych mieszkańców.

Zdjęcia: Barbara Wicher

Skip to content