Jarmark Świąteczny 2021 – już za nami…

4 grudnia przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbył się coroczny Jarmark Świąteczny. Tuż przed jego rozpoczęciem przez Koziegłowy przetoczyła się motocyklowa parada Mikołajów z radnym Jaromirem Kortą na czele i towarzyszyła mu kilkakrotnie przejeżdżając między stoiskami – niemal do samego końca. 

Podczas jarmarku świątecznie witali gości: wójt gminy – Marcin Wojtkowiak, starosta poznański – Jan Grabkowski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Czerwonak – Anita Banaszak i dyrektor Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN – Piotr Stańczak. Uroczyście zapalono lampki na choince.

Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że jarmarkowi będą towarzyszyły występy dzieci z gminnych szkół i przedszkoli, ale ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak w ubiegłym roku, zmuszeni byliśmy z nich zrezygnować. Pojawił się jednak Mikołaj, który rozdał dzieciom blisko 400 paczek ze słodkościami, ufundowanymi przez partnerów wydarzenia. Paczki, aby zwiększyć bezpieczeństwo maluchów, były przez Mikołaja zrzucane ze zjeżdżalni umieszczonej w migoczącym światełkami Zaczarowanym Lesie, który wyrósł dosłownie dzień wcześniej na boisku przy pływalni,  i wpadały wprost w ręce zachwyconych dzieci.

Na stoiskach jarmarkowych królowały ręcznie robione ozdoby świąteczne, można było kupić surowe ciasto piernikowe, artystyczną biżuterię, zabawki, poduszki, obrusy, syropy ziołowe, miody, stroiki oraz mikołajkowe skrzaty. Nie zabrakło również oferty gastronomicznej i rozgrzewających napojów. W tegorocznym jarmarku uczestniczyło 40 wystawców, spośród których większość to rękodzielnicy, rzemieślnicy i mieszkańcy naszej gminy.

Dziękujemy fundatorom mikołajkowych paczek, którymi w tym roku byli:

 1. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach
 2. TBS Czerwonak
 3. WITO Labels
 4. Sklep z artykułami eklektycznymi Elektro-Rydwan z Czerwonaka
 5. Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Mal-Max Waldemar Garstkowiak
 6. Fabryka Armatury Wodnej Hawle z Koziegłów
 7. Skoda Serwis Tomasz Andrecki
 8. Łuk-Bud Stanisław Jarmuszkiewicz
 9. Firma PAMOZ z Poznania
 10. Polibud Paweł Mazur z Poznania
 11. Janusz Minicki – Instalatorstwo elektryczne
 12. Firma Daka z Puszczykowo
 13. Transkom
 14. Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe Czerwonak
 15. Sołectwo Koziegłowy

  Pełna galeria zdjęć – TUTAJ

Skip to content