IX Olimpiada Przedszkolada za nami

W piątek 19 maja 2017 roku na terenie Kompleksu Orlik odbyła się IX Olimpiada Przedszkolada w Czerwonaku zorganizowana przez CRKF Akwen. To sportowe święto dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Przedszkolaki odśpiewały hymn, zapaliły znicz olimpijski i złożyły przysięgę przedszkolaka – olimpijczyka. 

Na rozpoczęciu pojawił się Wójt Jacek Sommerfeld, Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak oraz inni zaproszeni goście. Imprezę oficjalnie rozpoczął Wójt, który wciągnął flagę olimpijską i krótkim przemówieniem dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji.  Przedszkolaki mierzyły się w dziewięciu specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych wśród których znalazły się m.in.: bieg w workach, tor sprawnościowy, rzut do celu i do kosza, skok w dal, strzał na bramkę, czy budowla z piasku. W tym roku każde z przedszkoli miało również możliwość zaprezentowania swoich talentów, gdyż ostatnią z konkurencji była prezentacja krótkiego programu artystycznego.

Specjalną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych były dwa występy artystyczne. Pierwszy show przygotowały dziewczyny z Międzyszkolnego Klubu Sportowego “Dąbrówka” z Poznania. Zaprezentowały kilka solowych oraz grupowych układów gimnastycznych. Występ trwał kilkanaście minut i zrobił ogromne wrażenie na przedszkolakach. Drugą grupą, która zaprezentowała specjalne show była grupa reprezentująca Klub Karate-do “Fighter” składające się z uczniów szkół podstawowych w Owińskach i Bolechowie pod przewodnictwem Pana Przemysława Glabiszewskiego. Młodzi adepci karate przedstawili kilka układów, części Kata. Pokaz ten musiał również bardzo spodobać się przedszkolakom, gdyż zdecydowana większość zaraz po zakończeniu pokazu próbowała naśladować układy, które chwilę wcześniej oglądali.

Ostateczny wynik zawodów był dość zaskakujący, ale jakże sprawiedliwy. Po zsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że każde z przedszkoli zwyciężyło w jednej z nich. Takie wyniki spowodowały, że wszyscy okazali się zwycięzcami i otrzymali nagrodę za zdobycie 1 miejsca.

Medale, puchary oraz nagrody najmłodszym wręczali Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld, Dyrektor CRKF Akwen Radosław Jaśkowiak oraz W-ce Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Wojciech Skrzekut.

Wyrazy podziwu dla wszystkich uczestników oraz wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz sponsorów, którzy na różny sposób nas wsparli:

Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Transkom Sp. z o.o.
– Rada Gminy Czerwonak
Urząd Gminy w Czerwonaku.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć

Olimpiada Przedszkolada 2017

 

Skip to content