IX CROSS DZIEWICZA GÓRA – relacja

IX CROSS DZIEWICZA GÓRA, II CROSS WALKING I CROSS KIDS ZA NAMI!

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę czerwca odbył się IX Cross Dziewicza Góra im. Januarego – bieg przełajowy „na dochodzenie” po Puszczy Zielonce. Prawie 13- kilometrowa trasa o niełatwym profilu, z wyczerpującym podbiegiem pod Dziewiczą Górą przyciągnęła w tym roku na start ponad 150 biegaczy, kijkarzy i dzieci.

Na trasie nie zabrakło atrakcji. Był koncert perkusyjny i kurtyna wodna przygotowana przez OSP Czerwonak. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety mniej lub bardziej zmęczeni. Satysfakcja z ukończenia zawodów była niemała. Zawodnicy otrzymali okazałe medale i pamiątkowe koszulki.

Biegacze zostali nagrodzeni w pięciu kategoriach wiekowych, natomiast klasyfikacja generalna ukształtowała się następująco:

Wśród Pań najlepszymi zawodniczkami okazały się:
    – Małgorzata Wawrzyniak – mieszkanka Poznania
    – Anna Dworzyńska z Koziegłów
    – Ewa Lambryczak z Poznania

Najlepsi Panowie:
    – Marek Półtorak z Potasz
    – Jan Włodarczak z Poznania
    – Dawid Dąbrowski – mieszkaniec Murowanej Gośliny

Na godzinę przed pierwszym biegaczem wystartował II Rekreacyjny Marsz CROSS WALKING. Amatorzy nordic walking pokonali z kijkami tę samą malowniczą trasę. Tuż po marszu odbyły się biegi dziecięce na trzech dystansach: 200, 400 i 800 m. Była to debiutancka edycja Cross Kids.

Szczęśliwcy podczas losowania otrzymali atrakcyjne nagrody od organizatorów i sponsorów: karnety na pływalnię w Koziegłowach, nagrody rzeczowe od firmy York i zdrowe upominki od firmy Tovago.

Największy szczęśliwiec, a właściwie szczęściara wygrała samochód na weekend- Mercedesa z pełnym bakiem paliwa, ufundowanego przez MB Motors Poznań.

W pakietach startowych znalazła się również niespodzianka od Browaru Fortuna z Grodziska Wielkopolskiego.

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej serdecznie dziękuje współorganizatorom Stowarzyszeniu Biegaczy Mens Sana in Corpore Sano, sponsorom i wszystkim partnerom biegu.

Wyniki.

(Zdjęcia: Beata Majewska 3x)

Zobacz więcej zdjęć – Beata Majewska

Zobacz więcej zdjęć – Przemysław i Ilona Kwarta

Skip to content