IX Bieg i Marsz Niepodległości

Blisko 400 uczestników (w tym ponad setka dzieci) wzięła udział w IX Biegu i Marszu Niepodległości. Zawody odbyły się po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami covidowymi w 2020 roku. Rozpoczęły się konkurencjami dziecięcymi, w których najmłodsi biegacze i biegaczki mieli niespełna dwa lata.

Tuż przed rozpoczęciem biegu i marszu głównego odśpiewany został hymn Polski przy akompaniamencie trąbki, na której grał Stanisław Kaczmarek, uczeń liceum, mieszkaniec Kicina, trębacz w orkiestrze dętej w OSP Murowana Goślina. Zawodnicy i zawodniczki wystartowali dokładnie o godz.11.11 biegnąc na dystansach 5 lub 10 km i maszerując z kijami nordic walking – 5 km.

Na mecie na wszystkich czekały rozgrzewająca zupa, kawa, herbata i wyśmienity Rogal Świętomarciński z piekarni Natura w Koziegłowach, która była jednym z parterów wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację biegu, na czele z niezawodnymi jak zawsze wolontariuszami i strażakami z OSP Promnice. Dziękujemy Nadleśnictwu Łopuchówko za udostępnienie terenów leśnych, firmie Wito Labels za ufundowanie koszulek dla najmłodszych, WC Serwis i Drukarni MJP za pomoc techniczną, Cisowiance za wodę na trasie, firmom I-Kar Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia, X-pattern, Balsamique za nagrody dla najlepszych zawodników, a Wójtowi Gminy Czerwonak za honorowy patronat nad imprezą.

Pełne wyniki biegu i marszu głównego znajdziecie na http://maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

A za rok zapraszamy na jubileuszowy – dziesiąty już – Bieg i Marsz Czerwonak Biega dla Niepodległej

Więcej zdjęć na naszym profilu FB: Bieg i marsz główny  oraz bieg dzieci i młodzieży

IX Bieg i Marsz NiepodległościIX Bieg i Marsz NiepodległościIX Bieg i Marsz NiepodległościIX Bieg i Marsz NiepodległościIX Bieg i Marsz NiepodległościIX Bieg i Marsz NiepodległościIX Bieg i Marsz Niepodległości

Skip to content