III Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Scrabble – relacja

30, 44, 60 – to liczby nieprzypadkowe. To, kolejno, liczby uczestników Mikołajkowego Ogólnopolskiego Turnieju Scrabble organizowanego od trzech lat w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Wydarzenie rozrasta się do jednego z największych w Polsce. A mimo to, zachowuje przyjazny charakter i jest również otwarte dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze scrabblami. W tym roku debiutantów było czworo, w tym Pan Mariusz Rębisz, mieszkaniec Koziegłów. Z gry na grę zyskiwał coraz większą pewność siebie. Coś w tym turnieju musi być, bo powróciły do nas osoby, które debiutowały właśnie u nas. Fantastycznie było słyszeć, że to atmosfera towarzysząca zawodom przyciągnęła tych uczestników ponownie.

Wśród tegorocznych zawodników byli najlepsi scrabbliści kraju, między innymi cała pierwsza trójka Mistrzostw Polski. Scrabble są grą przewrotną, o czym świadczy choćby fakt, że Mistrz Polski z tego roku, Jakub Zarzyński, zakończył rozgrywki na jedenastym miejscu. Wice Mistrz Polski Dominik Zarzycki, który bronił również ubiegłorocznego zwycięstwa, zakończył rozgrywki na drugi miejscu. Pierwsze miejsce zdobył Bartosz Morawski, a podium uzupełnił Maciej Perzyński. Najlepszą kobietą okazała się Agata Lewicka, najlepszy debiut przypadł Monice Spylczyn (sąsiadce z Murowanej Gośliny), a najlepszym mieszkańcem gminy Czerwonak okazał się debiutant Mariusz Rębisz.

W turnieju wzięło udział 60 osób, z całej niemal Polski. Organizacyjnie AKWEN wspierał Poznański Klub Scrabble Blubry na czele z Kubą, Agatą, Bartkiem i Błażejem, którzy zaszczepili w gminie Czerwonak pomysł na scrabble. Ogromne podziękowania należą się Adamowi Janickiemu, który obok profesjonalnego wykonywania sędziowskiej roboty, jest również co roku dobrym duchem naszej dwudniowej imprezy.

Koniecznie zachęcamy do udziału w kolejnej edycji mikołajkowego turnieju. Plansza do gry scrabble być może wydaje się straszna, ale w tak doborowym gronie upiory szybko znikają i pojawia się naprawdę dobra zabawa. Autor powyższych słów coś o tym wie.

PS: III Mikołajkowy Turniej Scrabble zapisze się w historii Polskiej Federacji Scrabble na stałe (a przynajmniej na czas jakiś). 5729 małych punktów w 12 rundach ugrał Bartosz Morawski, co jest oficjalnym rekordem rozgrywek. Małe punkty, to te punkty które zdobywamy na planszy. Oznacza to mniej więcej tyle, że w każdej partii Bartosz zdobywał przynajmniej 477 punktów. To jest – uwierzcie – niesamowity wynik.

uczestnicy scrabble
uczestnicy scrabli

Pełna fotorelacja dostępna na FB.

Skip to content