I Czerwonacko-Skocki Nocny Rajd Rowerowy – relacja

Blisko stu uczestników wzięło udział w I Czerwonacko-Skockim Nocnym Rajdzie Rowerowym 20 listopada.

Niemal równo rozłożona frekwencja uczestników pomiędzy trasy ze Skoków (około 25 km) i z Koziegłów (około 15 km), i dodatkowo dziewięć osób na trasach tajemniczych z Poznania i Wągrowca. Za grupę czerwonacką odpowiedzialni byli Rowerowo Zakręceni, stale współpracujący z nami wolontariusze, Lidka Wawrzyniak i Marcin Grzegorzek, natomiast mieszkańców Skoków poprowadziła do mety Karolina Stefaniak – reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Skoki. 

Trasa czerwonacka została przeprowadzona tak, by przetestować tegoroczną inwestycję gminną –  ścieżkę rowerową pomiędzy  Miękowem a Owińskami.

Finał rajdu miał miejsce przy ognisku na grobli przy zbiornikach pożwirowych w okolicach AKWEN Triopicany w Owińskach. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku za udostępnienie tego miejsca.

To pierwsze wydarzenie organizowane wspólnie z gminą Skoki i podwaliny pod kolejne nocne rajdy planowane w listopadzie przyszłego roku. Tym razem z metą usytuowaną po stronie skockiej – w Niedźwiedzinach.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków Gminy Czerwonak, Miasta i Gminy Skoki oraz z Powiatu Poznańskiego.

Zobacz zdjęcia.

Skip to content