Grand Prix Czerwonaka 2020 rozstrzygnięte

Pierwsze Bolechowo na Sportowo, czyli Aktywny Czerwonak Nocą – bieg i marsz nordic walking na 5 i 10 km odbyło się w grudniu 2019 r. Na próbę. Testowaliśmy, czy nowa formuła comiesięcznego wydarzenia sportowego ma szansę na dobrą frekwencję w Gminie Czerwonak. Test wypadł na tyle obiecująco, że Bolechowo na stałe zawitało w kalendarzu imprez AKWENu na rok 2020.

Plan był taki, aby po dwunastu edycjach, z których sześć najlepszych startów liczone miało być do Grand Prix Czerwonaka zorganizować Galę, podczas której nagrodzimy zawodników. Doskonale wiecie, że pandemia pomieszała nam szyki i ostatecznie Bolechowo odbyło się w 2020 roku jedenaście razy (goniliśmy bardzo, bo zdarzały się nawet dwie edycje jednego miesiąca!), a Gala została przeniesiona ze stycznia na luty i odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym w sali widowiskowej w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Jak podsumował Arkadiusz Bednarek – spiritus movens całego zamieszania – „Wystartowaliśmy prawie 1 600 razy (dokładnie 1 576), co daje średnią 143 osób na każdym starcie i pokonaliśmy 10 090 km, czyli w linii prostej stworzylibyśmy sztafetę z Bolechowa do Tokio”.

A sama gala? Była wyjątkowa. Z racji pandemii było nas mniej, w maseczkach, w stosownym dystansie, ale pozytywna energia towarzysząca każdemu spotkaniu w Bolechowie – tutaj sięgnęła zenitu. To przede wszystkim zasługa zawodników obecnych na gali, ale również koncertu w wykonaniu Jakuba Woźniaka vel. Gonzo, który wystąpił w towarzystwie Anny Rozmianiec (prywatnie siostry). Związki Jakuba ze sportem, na początku jego kariery były dużo silniejsze (studiował na AWF-e), ale ostatecznie postawił na kulturę. I nie żałujemy tego wyboru. Sport być może stracił, na pewno kultura zyskała fantastycznego artystę!

Dziękujemy naszym partnerom, bez których udziału Bolechowo na Sportowo, z pewnością nie byłoby takie samo: Gminie Czerwonak, Powiatowi Poznańskiem, Gminnemu Przedsiębiorstwu Wodociągowemu, Kompanii Piwowarskiej – mecenasowi marki Lech Free, Biuru Podróży Jamajka, firmom Maratończyk Pomiar Czasu, X-patttern, Centrum chorób serca i układu krążenia I-kar, BTI Studio, Balsamique oraz Wito Labels.

A oto nagrodzeni zawodnicy:

Dystans 5 km

Panie Open: 1. Lidia Wawrzyniak, 2 Katarzyna Gałęska, 3. Katarzyna May-Adamek

Panowie Open: 1. Mirosław Gil, 2. Jarosław Broniszewski, 3. Kevin Gziel

Zwycięzcy Klasyfikacji Mieszkańców Gminy Czerwonak: Lidia Wawrzyniak oraz Mirosław Gil

Dystans 10 km

Panie Open: 1. Monika Brzozowska, 2. Wanda Szczepaniak, 3. Gabriela Świtała

Panowie Open: 1. Sebastian Kaproń, 2. Artur Chojnacki, 3. Marcin Mazurkiewicz

Zwycięzcy Klasyfikacji Mieszkańców Gminy Czerwonak: Monika Brzozowska oraz Filip Mańczak

Nordic walking 5 km

Panie Open: 1. Elżbieta Gałkowska, 2. Arleta Kowalewska, 3. Joanna Ciecierska

Panowie Open: 1. Wiesław Nowak, 2. Mikołaj Błażejewski, 3. Jan Piduch

Zwyciężczyni Klasyfikacji Mieszkańców Gminy Czerwonak: Joanna Ciecierska

Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski

Skip to content