Olimpiada Przedszkolada – relacja

W piątek 18 maja 2018 roku na terenie Kompleksu Orlik odbyła się X Olimpiada Przedszkolada w Czerwonaku. To sportowe święto dla najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy, które każdego roku ma stałe miejsce w kalendarium imprez organizowanych przez CRKF AKWEN. Przedszkolaki odśpiewały hymn, zapaliły znicz olimpijski i złożyły przysięgę przedszkolaka – olimpijczyka.

Na rozpoczęciu pojawił się Wójt Jacek Sommerfeld, Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak, Dyrektor CRKF AKWEN Radosław Jaśkowiak oraz inni zaproszeni goście. Imprezę, krótkim przemówieniem, oficjalnie rozpoczął Wójt. Chwilkę później wybrani przedstawiciele zaproszonych do udziału w Olimpiadzie przedszkoli wciągnęli flagę olimpijską, a następnie zapalili znicz olimpijski, który dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji.  Przedszkolaki mierzyły się w ośmiu specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych wśród których znalazły się m.in.: bieg w workach, tor sprawnościowy, rzut do celu i do kosza, skok w dal, bieg slalomem, czy budowla z piasku. W tym roku każde z przedszkoli miało również możliwość zaprezentowania swoich talentów, gdyż ostatnią z konkurencji była prezentacja krótkiego programu artystycznego.

Specjalną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych były dwa występy artystyczne. Pierwszy show zaprezentowała grupa reprezentująca Czerwonacki Klub Karate Owińska pod przewodnictwem Pana Przemysława Glabisiaka. Młodzi adepci karate przedstawili kilka układów, części Kata, a po zakończonym show zaprosili publiczność do wspólnych ćwiczeń. Drugi występ przygotowały dziewczyny z Międzyszkolnego Klubu Sportowego “Dąbrówka” z Poznania. Zaprezentowały kilka solowych oraz grupowych układów gimnastycznych. Występ trwał kilkanaście minut i zrobił ogromne wrażenie na przedszkolakach, gdyż zdecydowana większość dzieci zaraz po zakończeniu pokazu dała się wciągnąć do wspólnych zabaw, a nawet próbowała naśladować układy, które chwilę wcześniej oglądali.

Ostateczny wynik zawodów był dość zaskakujący, ale jakże sprawiedliwy. Po zsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że każde z przedszkoli zwyciężyło w jednej z nich. Takie wyniki spowodowały, że wszyscy okazali się zwycięzcami i otrzymali nagrodę za zdobycie 1 miejsca.

Medale, puchary oraz nagrody najmłodszym wręczali Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld, Dyrektor CRKF AKWEN Radosława Jaśkowiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak.

Wyrazy podziwu dla wszystkich uczestników oraz wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz sponsorów, którzy na różny sposób nas wsparli:

– Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
– Transkom Sp. z o.o.
– Rada Gminy Czerwonak
– Urząd Gminy w Czerwonaku.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Skip to content