Festiwal Nordic Walking – relacja

Mamy w Czerwonaku dwie prężnie działające grupy nordic walkingowe: Czerwonackie Kijanki i  Biegacze Juniora Runnig Team.  To we współpracy z nimi 13 czerwca odbył się pierwszy Czerwonacki Festiwal Nordic Walking. Do wyboru były cztery trasy o różnym stopniu trudności (od 4 do 21 km). Każda z grup rozpoczynała marsz przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Dziewicza Góra o różnych godzinach, by spotkać się w finale w tym samym miejscu przy posiłku regeneracyjnym i ognisku. Integracja trwała dużo dłużej niż zakładali organizatorzy, co bardzo nas cieszy. Uczestnicy oprócz pamiątkowego medalu otrzymali drobne upominki.

Nordic walking to technika marszu z kijkami angażująca więcej partii mięśni, niż zwykły marsz. Wśród korzyści z uprawiania tej dyscypliny są:

  • wzrost siły i  wytrzymałość ramion,
  • spalanie większej liczby kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
  • większa stabilność ciała,
  • odciążenie stawów, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.

Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek, kondycję, czy tuszę, w każdym niemal miejscu – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną pod okiem instruktora, by poznać technikę marszu i odpowiednio dobrać kije. W czasie wakacji planujemy jeszcze dwa spotkania w Puszczy Zielonce: 27 lipca i 10 sierpnia.

Partnerami Festiwalu byli: Powiat Poznański, Gmina Czerwonak, Nadleśnictwo Łopuchowo oraz marka LECH FREE.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Skip to content